• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1193-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

12 رشته جدید به رشته‌های تحصیلی دانشگاه کردستان اضافه شده است

معاون آموزشی دانشگاه کردستان گفت: در سال تحصیلی جدید 12 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه کردستان اضافه شد .

عادل سی وسه مرده در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید 12 رشته جدید در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته های دانشگاه کردستان افزوده شده است .

وی با بیان اینکه از این تعداد رشته جدید، چهار رشته آن در مقطع کارشناسی است، گفت: این رشته‌ها شامل مهندسی عمران در دانشکده بیجار، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، زیست شناسی سلولی مولکولی و صنایع دستی است .

معاون آموزشی دانشگاه کردستان با اعلام اینکه شش رشته جدید نیز در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد شده است، تصریح کرد: این رشته‌ها شامل علوم و تکنولوژی بذر، علوم علف‌های هرز، علوم مهندسی جنگل گرایش عمران و بهره‌برداری جنگل، علوم دامی گرایش تغذیه طیور، علوم مهندسی شیلات گرایش بوم‌شناسی آبزیان و فیزیک گرایش ذرات بنیادی و نظری میدان‌ها می‌شود .

وی با اشاره به اینکه در مقطع دکتری نیز دو رشته گرایش جدید ایجاد شده است، ادامه داد: این رشته‌های شامل علوم دامی گرایش تغذیه طیور و اکروتکنولوژی گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی است .

سی و سه مرده تعداد دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 98-97 را شامل یک هزار و 740 نفر در مقطع کارشناسی، یک هزار و 40 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 86 نفر در مقطع دکتری اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه کردستان ده هزار و 350 نفر می باشد .

وی در پایان یادآور شد: تعداد 27 نفرعضو هیأت علمی نیز در سال جاری به اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان اضافه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: