• سه شنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-991-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت استان:

چهار پهنه اکتشافی در کردستان مصوب شده است

معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: چهار پهنه اکتشافی برای کشف سنگ طلا و آهن در استان کردستان تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مهدی مرادی (7آبان ماه) در جلسه شورای معادن استان کردستان با اشاره به تعریف چهار پهنه اکتشافی در استان اظهار کرد: چهار پهنه اکتشافی در استان کردستان مصوب شده است که از سال 92 برای کشف سنگ آهن و طلا کار خود را شروع کرده اند.

وی افزود: پهنه سقز با 3هزار و 100کیلو مترمربع از سال 92 بلوکه شده است و با توجه به بررسی ها با روش های نوین، 8 محدوده شامل سنگ طلا در سقز کشف شده است.

معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان تصریح کرد: پهنه بیجار با یک هزار و 100کیلومتر مربع وسعت دارای 6 محدوده امیدبخش است که اکنون پروانه اکتشاف برای آن ها صادر شده و در مرحله اکتشاف نیمه تفصیلی برای کشف سنگ طلا، آهن، نقره و سایر فلزات قرار دارد.

وی درخصوص پهنه شهرستان قروه عنوان کرد: پهنه قروه با 3هزار و 596کیلومتر مربع وسعت با روش های نوین برای پیدا کردن کانی های عمقی مورد بررسی قرار گرفته است و امیدواریم نتایج آن تا پایان سال جاری به ما تحویل داده شود.

مرادی ادامه داد: برای پهنه دیواندره با 4هزار و 100 کیلومتر مربع وسعت پرواز ژئوفیزیک هوایی تعریف شده و بنا است در سال 98 پرواز بالگرد در این منطقه انجام گیرد.

وی در پایان یادآور شد: در جلسه امروز دو دستورکار تمدید پروانه های اکتشاف که تا مدتی اقدام به کار نکرده اند و کمک به بهره برداران با پرداخت نکردن حقوق دولت به صورت موقت مورد برسی قرار گرفته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: