• سه شنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-891-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

نائب رئیس خانه معدن استان کردستان:

اعضای شورای معادن کردستان تخصص خاصی در زمینه معدن ندارند

نائب رئیس خانه معدن استان کردستان گفت: شورای معادن استان کردستان که متشکل از اعضایی است که هیچگونه تخصصی در مورد معدن ندارند و 90درصد وقت جلسه برای توضیح قوانین به این اعضا می گذرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رزگار محمدی(7آبان ماه) در جلسه شورای معادن استان کردستان با اشاره به پتانسیل های معادن استان اظهار کرد: کردستان از لحاظ پتانسیل های معدنی جز پنج استان برتر کشور قرار دارد و کانی های پلی متال همچون سنگ طلا و معادن سنگ تزیینی و بهترین مرمر دنیا در این استان وجود دارد.

وی افزود: متاسفانه بخش معدن استان کردستان مشکلات فراوانی دارد و از مهم ترین آن ها مشکلات منابع طبیعی و معارضین محلی است که موجب تحمیل خسارت زیاد به معدندار و درنتیجه تعطیلی معدن می شود.

نائب رئیس خانه معدن استان کردستان با بیان اینکه اعضای شورای معادن کردستان تخصص خاصی در زمینه مربوطه ندارند تصریح کرد: شورای معادن وظیفه حمایت از معدنداران را برعهده دارد که متاسفانه متشکل از اعضایی است که هیچگونه تخصصی در مورد معدن ندارند.

وی با اشاره به قائل نشدن حق رای برای نماینگان خانه معدن کردستان در جلسه شورای معادن استان کردستان عنوان کرد: با وجود اینکه نمایندگان خانه معدن در این جلسه حضور دارند اما   هیچگونه  حق رای را ندارند و جای تاسف دارد که 90درصد از وقت جلسه برای توضیح قوانین به اعضایی می گذرد که هیچگونه تخصصی در معدن ندارند.

محمدی ادامه داد: این اعضا که تخصصی در کار معدن ندارند موجب ایجاد مشکلات فراوان برای معدنداران کردستان شده اند.

وی در پایان یادآور شد: در جلسه قبل تصمیم بر تشکیل کمیته ای برای حل مشکل معارضین متشکل از دادگستری، منابع طبیعی و سازمان صنعت، معدن و تجارت گرفته شد که متاسفانه تاکنون این کمیته تشکیل نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: