• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1590-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج:

شناسایی 1700 حلقه چاه غیر مجاز در سنندج

مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج گفت: اکیپ های بازرسی از سال 96 تا کنون بالغ بر 1 هزار و 700 حلقه چاه غیر مجاز را شناسایی کرده اند.

به گزارش ایسنا ، منطقه کردستان ، فردین بختیار پناه امروز 7 آبان ماه در نشست با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه در سال 92 برای احیای آب، شورای عالی آب تشکیل شد، اظهار کرد: در این شورا مقرر شد که 15 پروژه در سه محور اندازه گیری و بیلان، نظارت و بازرسی و ذخیره سازی در آبخوان اجرا شود .

وی با بیان اینکه 609 دشت در سطح کشور داریم، عنوان کرد: از این تعداد 300 دشت آن در بحران ممنوعه قرار دارد .

مدیر امور منابع شهرستان سنندج ضمن اشاره به اینکه در شهرستان سنندج دشت نداریم، گفت: سنندج با جمعیت بالغ بر 600 هزار نفر و 270 روستا محدوده کاری است که توسط گروه گشت و بازرسی پیگیری می شود .

بختیار پناه با بیان اینکه در سال جاری تعداد گشت و بازرسی ها توسط شرکت 90 درصد رشد داشته است، ذکر کرد: این گروه ها متشکل از نیروهای متخصصی هستند که فعالانه در سطح شهرستان سنندج و در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی ارزیابی و بررسی می کنند .

وی ضمن اشاره به اینکه 2 هزار و 142 حلقه چاه آب در زمینه کشاورزی با تخصیص  20 میلیون متر مکعب آب وجود دارد، گفت: اکیپ های بازرسی نیز فعال شده و از سال 96 بالغ بر 1 هزار و 700 حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج با بیان این مهم که 75 حلقه چاه در سطح شهرستان سنندج انسداد شده است، بیان کرد: چاه هایی که در سطح شهرستان ایجاد شده است ضرر زیادی به آب های زیر زمینی نمی زند، ولی اگر فردی نسبت به دریافت مجوز آن اقدام نکند مسئولیت آن بر عهده شخص می باشد.

بختیار پناه ضمن اشاره به اینکه حفر چاه نیار به مجوز دارد، گفت: یکی از مشکلات آبی در سطح شهرستان سنندج تعرض به حریم روخانه ها است که خوشبختانه توانسته ایم 210 هکتار از آن را آزاد کنیم.

وی تصریح کرد: در بحث آزاد سازی بستر رودخانه، باید ۲۰ هکتار آن به شهرداری سنندج جهت انجام فعالیت های عام المنفعه تحویل داده شود تا در آنجا رونقی در خصوص توسعه گردشگری انجام شود.

مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج با تاکید بر این که آلودگی آب در سنندج قابل اهمیت است، خاطرنشان کرد: متاسفانه فاضلاب سه روستا وارد سد قشلاق شده و باعث می شود که  شرکت آب منطقه ای هزینه های بیشتری برای تصفیه آن انجام دهد.

بختیار پناه افزود: آب و فاظلاب روستایی که متولی ساماندهی فاظلاب روستایی است باید برای این مهم هرچه سریعتر اقداماتی انجام دهد.

مدیر امور منابع آب شهرستان سنندج به مسئله تردد خودروهای سوختی در محدوده سد قشلاق اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته متاسفانه به دلیل تردد تانکرهای حمل مواد سوختی مشکلات زیادی برای تنها تامین کننده آب شرب سنندج به وجود آمد که امروزه خوشبختانه با رایزنی هایی که پلیس راهور شده است دیگر  شاهد تردد این خودروها در اطراف سد نیستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: