• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-691-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

گره ناکارآمدی اقتصادی در کردستان باید باز شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان مسئله اصلی توسعه کردستان را اقتصاد دانست و گفت: باید گره ناکارآمدی اقتصادی در کردستان باز شود .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین فیروزی در نشست با روسای بانک های شهرستان سقز با اشاره به اینکه بانک ها از ارکان اصلی رشد اقتصادی در کشور هستند، اظهار کرد: نقش بانک ها در کردستان پررنگ تر است و مردم کردستان برای ایجاد اشتغال که اغلب اشتغال های خرد و کوچک هستند به منابع مالی بانک های نیاز دارند .

وی با بیان اینکه پیامد حل نشدن مشکلات اقتصادی، بازتولید ناکارآمدی در سطح فردی، خانواده و اجتماع است، افزود: گرفتاری افراد در چرخه ناکارآمدی اقتصادی باعث مهاجرت نخبگان و افسردگی در اجتماع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان اعلام کرد: برای اینکه میزان درآمد سرانه استان کردستان به میانگین کشوری برسد، باید 40 هزار میلیارد تومان هزینه شود.

وی گفت:بانک ها باید با نگاه اخلاقی، ملی و انسانی در راستای کارآمدی اقتصاد استان تلاش کنند و استان کردستان، نیازمند نگاه انسانی در اقتصاد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان افزود:با تاخیر یک روزه یا چند ساعته در پرداخت تسهیلات بانکی، ممکن است یک شغل از بین برود.

وی عنوان کرد: در طول 40 سال انقلاب، بانک های استان کردستان از ذخایر قانونی خود برای توسعه استان استفاده نکرده اند.

وی افزود: سرمایه به مسیرهای برخوردارتر حرکت می کند و به دلیل عدم تعامل و تسهیل نظام بانکی در کردستان، پول سرمایه گذاران در استان هزینه نشده است.

حسین فیروزی افزود: بالا رفتن نرخ ارز در کشور در نگاه اول تهدید است، ولی در واقع این تهدید فرصت مناسبی برای صادرات است.

فیروزی اذعان کرد: به دلیل نوسانات اقتصادی، بانک ها با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مدارا کنند و در شرایط تحمیلی با درک همدلانه وضعیت اقتصادی به تولید کنندگان توجه کنند .

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک لفظ و یک واژه نیست بلکه باید اثرات و پیامدهای رفتاری ایجاد کند، تصریح کرد:مفهوم اقتصاد مقاومتی، بازتولید معنا و مفهوم و جهت دادن به رفتارهای ما برای افزایش اشتغال و تولید جهت مقابله با تکانه های اقتصادی است.

فیروزی با تاکید بر اینکه بانک ها باید با نگاه عمیق تر و تئوریک به تصمیم های اقتصادی جهت دهند یادآور شد:استفاده از ظرفیت های قانونی برای اشتغال باعث افزایش تولید، اشتغال و نشاط در جامعه، می شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: