• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان:

شعر منتقل کننده مفاهیم و سبک زندگی عاشورایی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: زبان شعر، زبان گویایی است که می‌تواند ادبیات فاخر سبک زندگی عاشورا و مفاهیم آن را منتقل کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین خوش اقبال، روز پنج شنبه(3 آبان) در آیین اختتامیه یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی و نخستین همایش آیین های عاشورایی که در مجتمع فردوسی قروه برگزار شد، اظهار کرد: تمام مردم کردستان به امام حسین (ع) و خاندان ایشان عشق می‌ورزند.

وی با بیان اینکه اهل سنت و اهل تشیع جز عاشقان اباعبدالله الحسین هستند، عنوان کرد: عاشورا بیشتر از اینکه یک تاریخ و روایت باشد، یک فلسفه و سبک زندگی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد: عاشورا دو راهی بین ذلت و عزت است و مسیر شیرین و لذت بخش دنیا و راه رستگاری همراه با سختی و مشقت را پیش رو دارد.

وی، با بیان اینکه عاشورا در همه زمان‌ها و مکان‌ها ساری و جاری است، تصریح کرد: انسان‌ها در همه اعصار و راه رستگاری و ذلت مجبور به انتخاب می‌شوند و انسان‌های آزاده از این آزمون سربلند بیرون می‌آیند.

خوش اقبال، انتخاب سبک زندگی و راه امام حسین (ع) و اصحابش را افتخار ایرانیان دانست و افزود: همه ما وظیفه داریم این سبک زندگی را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

وی در ادامه، با اشاره به جایگاه شعر آیینی گفت: زبان شعر، زبان گویایی است که می‌تواند ادبیات فاخر سبک زندگی عاشورا و مفاهیم آن را منتقل کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان برگزاری کنگره شعر عاشورایی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: از مردم انقلابی، ولایتمدار، هنرمندان و نخبگان شهرستان قروه جز این انتظاری نیست.

یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی و نخستین همایش آیین های عاشورایی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اول تا سوم آبان در شهرستان‌های سنندج، بیجار و قروه برگزار شد.


 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: