• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان:

کنگره شعر عاشورایی بستری مناسب برای تقریب مذاهب اسلامی است

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ما امروز به شدت به تقریب نیازمندیم که کنگره شعر عاشورایی بستر مناسبی برای تقریب مذاهب اسلامی است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الاسلام مهدی فرزی روز چهارشنبه( ۲ آبان) در آیین افتتاحیه یازدهمین کنگره شعر عاشورایی که در کانون ولایت شهر قروه برگزار شد، اظهار کرد: افتخار بزرگی است که از بین استان‌های کشور، استان کردستان افتخار میزبانی کنگره ملی شعر عاشورایی را از آن خود کرده و امسال یازدهمین دوره آن برگزار می شود .

وی افزود: برگزاری 11 سال متوالی این کنگره، نشان دهنده همت و درایت مسئولان استان است که با تمام توان و ظرفیت این رویداد و جریان فرهنگی را مدیریت می کنند .

مشاور عالی و مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: ۱۱ دوره میزبانی این کنگره به دلیل توان استان در ارائه اشعار ناب و جدید و استفاده از ظرفیت‌های ادبی نو است و توانایی استان را در حوزه ارائه شعر نشان می دهد .

وی تصریح کرد: کنگره شعر عاشورایی نه تنها در ارتقای جایگاه شاعران در استان کردستان بلکه در ارتقای آنها در کشور هم نقش بسیار موثری دارد .

حجت الاسلام فرزی تصریح کرد: کنگره شعر عاشورایی جایگاه شعر را در کشور ارتقا می دهد و ظرفیت های جدیدی را به حوزه ادبیات معاصر اضافه می کند .

وی در ادامه به شخصیت والای امام حسین(ع) اشاره و ذکر کرد: امام حسین(ع) یکی از عناصر وحدت بخش جهان اسلام و یک شخصیت مورد توجه و پذیرش هستند .

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد: کنگره شعر عاشورایی می تواند بستر مناسبی را برای ایجاد تقریب شکل دهد و بسترساز تقریب مذاهب اسلامی باشد .

وی خاطرنشان کرد: ما امروز به شدت نیازمند این هستیم که جامعه به سمت تقریب سوق داده شود زیرا این حوزه می تواند تحول خوبی را در حوزه اجتماعی در جهان اسلام شکل دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: