• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

ارسال ۳۱۲ شعر به یازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی در قروه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از ارسال ۳۱۲ شعر به یازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی و ۲۴۶ عکس به اولین کنگره استانی عکس عاشورایی در قروه خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی روز چهارشنبه( ۲ آبان) در آیین افتتاحیه یازدهمین کنگره شعر عاشورایی که در کانون ولایت شهر قروه برگزار شد، اظهار کرد: یازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی، از روز گذشته با اجرای تغزیه گروه علمدار از استان مرکزی در مهدیه سنندج آغاز شد .

وی با اشاره به اینکه این کنگره در گذشته فقط در بخش شعر برگزار می شد، افزود: امسال برای اولین بار بخش آیین های عاشورایی هم به این کنگره اضافه شده که بخش عکس و اجرای تعزیه را در بر می گیرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: ۳۱۲ شعر به یازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی و ۲۴۶ عکس به اولین کنگره استانی عکس عاشورایی در قروه ارسال شد .

وی ادامه داد: ۳۶ قطعه عکس در قالب نمایشگاه در سه شهر سنندج، بیجار و قروه به نمایش در می آید .

قلعه شاخانی گفت: همچنین ۲ گروه تغزیه خوان و یک گروه پرده خوان از استان های همدان، کرمانشاه، اراک و قزوین هم در این سوگواره شرکت کرده‌اند که ۹ اجرا در شهرهای قروه، بیجار، دلبران، سنندج و سریش آباد خواهند داشت .

وی در ادامه به داوران بخش شعر و عکس هم اشاره و عنوان کرد: در بخش شعر، بهروز سپیدنامه، افشین اعلاء و عبدالجبار کاکایی و در بخش عکس، مسعود مرادسلیمی، جمشید فرجوند فردا و ناصر محمدی زنجانی به داوری پرداختند .

وی با اشاره به اینکه آیین اختتامیه این کنگره روز پنج شنبه در شهر قروه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۶ نفر در بخش شعر و ۱۰ نفر در بخش عکس در آیین اختتامیه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: