• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-193-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار در گفت و گو با ایسنا:

تعداد دانشجویان پیام نور بیجار کاهش چشمگیری دارد/آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بیجار

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار  گفت: تعداد دانشجو در پیام نور مرکز بیجار نسبت به سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

هوشنگ گوهر چینی امروز (سه شنبه، یکم آبان) در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان که در دفتر ریاست دانشگاه پیام نور برگزار شد، با اشاره به اینکه این مرکز حدود ۱۰۰۰ دانشجوی فعال در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد اظهار کرد: این تعداد دانشجو در ۲۶ رشته و گرایش در مقطع کارشناسی و ۵ رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.  

وی افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در این مرکز تقاضای افزایش رشته های کارشناسی ارشد به ۷ رشته داده شده است که این مرکز در آینده در ۷ رشته دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار با بیان اینکه ۲۰۰ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد در این مرکز مشغول به تحصیل هستند، گفت: در بررسی های دانشگاه پیام نور هر دانشجوی کارشناسی ارشد برابر با ۳ دانشجو در مقطع کارشناسی است و ۱۳ نفر عضو هیات علمی این دانشگاه است.

وی با اعلام اینکه در سال های گذشته تعداد دانشجو در این مرکز کاهش چشم گیری داشته است، تصریح کرد: دلایل متعددی در این کاهش تاثیر گذار بوده است که می توان به کاهش جمعیت جوان دانش آموزی، افزایش تعداد واحدهای دانشگاهی در شهرستان و شهرهای همجوار و کاهش جمعیت شهرستان اشاره کرد.

گوهر چینی، با تاکید بر اینکه توازن رشته ای در مدارس شهرستان بیجار رعایت شده است ادامه داد: جذابیت رشته تجربی برای دانش آموزان تاثیر زیادی در انتخاب رشته دانش آموزان دارد چرا که بیش از ۵۰ درصد از دانش آموزان این شهرستان در رشته تجربی تحصیل می کنند.  

وی با ذکر اینکه این مرکز از سال ۱۳۷۳ شروع به فعالیت کرده است، ادامه داد: این مرکز در مقطع کارشناسی ارشد از امکانات و هیات علمی خوبی برخوردار است و در سطح دانشگاه های معتبر کشور فعالیت می کند.  

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار  با تأکید بر اینکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو در دانشگاه های پیام نور استان مشغول به تحصیل هستند ، خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده این است که دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه استان کردستان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی و مرکز نوآوری و شکوفایی شهرستان بیجار در محوطه دانشگاه پیام نور این شهرستان فعالیت می کنند، یادآور شد: با همکاری جهاددانشگاهی و مرکز نوآوری و شکوفایی بیجار جشنواره های مختلفی در آینده با همکاری دانشگاه برگزار می شود.

لازم به ذکر است، پذیرش دانشجو در این مرکز از ۲۴ مهر ماه سال جاری آغاز و به مدت ۱۵ روز ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: