• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-11590-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

شهردار سنندج:

طرح ساماندهی دستفروشان سنندج در دست اقدام است

شهردار سنندج گفت: برای بحث ساماندهی دستفروشان پیش قرارداد یک پیمانکار با شهرداری سنندج آماده شده است اما به دلیل اختلاف در چند بند هنوز نهایی نشده که در آینده ای نزدیک با رفع اختلافات اجرایی می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حشمت الله صیدی روز دوشنبه(۳۰ مهر) در نشست هیات رئیسه کل اتحادیه های اصناف استان با مسئولان، اظهار کرد: بحث دستفروشان به وضع معیشت و اقتصاد جامعه برمی‌گردد و مشکل شهرداری نیست.

وی با اشاره به اینکه ریشه این مشکل به بیکاری بر می‌گردد، افزود: در همه شهرها این مشکل وجود دارد که می تواند فرصت و یا تهدید باشد.

شهردار سنندج عنوان کرد: جلساتی را با دستفروشان داشته ایم که در این راستا اقداماتی صورت گرفته که از جمله آن شناسایی چند نقطه از شهر برای ایجاد روز بازار و شب بازار بوده است.

وی ادامه داد: نرم افزاری برای این کار هم طراحی شده است که به صورت راندمی هر فرد دستفروش را هر بار در نقطه ای قرار می دهد.

صیدی اصافه کرد: مصوبه این کار را هم از شورای شهر، کمیته انطباق، شورای تامین و شورای ترافیک استان گرفته ایم.

وی گفت: موضوع دستفروشان موضوع پیچیده ای است چون توان برخورد با آنها از عهده شهرداری خارج است.


شهردار سنندج در ادامه با اشاره به ابنکه از تجارب دیگر شهرها هم برای ساماندهی دستفروشان استفاده کرده‌ایم، تصریح کرد: با دو پیمانکار وارد مذاکره شده‌ایم که پیش قرارداد یکی از آنها هم آماده شده است اما به دلیل اختلاف در چند بند هنوز نهایی نشده است.

 وی افزود: بعد از عقد قرارداد دستفروشان خیابان فردوسی در نقاط مشخصی ساماندهی می شوند که در حال حاضر سه نقطه پارک کودک، پارک ملت و بلوار حمدی روبروی مسجدقبای بهاران برای این کار درنظر گرفته شده است.

صیدی تاکید کرد: از اصناف و بازاریان هم انتظار داریم که بعد از ساماندهی دستفروشان، آنها هم بساط خود را از معابر و پیاده روها جمع آوری کنند و برای مردم سدمعبر ایجاد نکنند.

وی خاطرنشان کرد: برای ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده هم با اداره راه و شهرسازی وارد مذاکراتی شده ایم تا زمین با قیمت کمتر را در اختیار ما بگذارد و ابن صنوف در چند نقطه شناسایی شده ساماندهی شوند.


شهردار سنندج در پایان ایجاد بازار خودروهای دست دوم و طرح میادین میوه و تره بار را هم از جمله دیگر طرح های در دستور کار شهرداری عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: