• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6994-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

طرح "دست های مهربان هلال" در سنندج اجرا می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گفت: طرح "دست های مهربان هلال" با هدف جمع آوری اسباب بازی  و وسایل آموزشی برای کودکان مناطق کمتر برخوردار در سنندج برگزار می شود.

محمدباقر محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: این طرح با همکاری اداره کل بهزیستی و کانون مهدهای کودک استان کردستان برگزار می شود و براساس آن اسباب بازی های سالم ولی بلااستفاده کودکان توسط اعضای جوانان هلال احمر جمع آوری شده و در مناطق حاشیه شهر توزیع می شود.

وی افزود: اطلاع رسانی های لازم در  خصوص طرح "دست های مهربان" انجام شده و فردا دوشنبه ۳۰ مهرماه در پارک سپیدار سنندج طی مراسمی نمادین این طرح به مرحله اجرا در خواهد آمد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان عنوان کرد: ایستگاه بازی، جشن کودک، ایستگاه نقاشی و برنامه های متنوع دیگر در حاشیه اجرای این طرح در پارک سپیدار سنندج برپا خواهد شد.

وی ضمن درخواست از شهروندان سنندجی برای شرکت در این طرح، تصریح کرد: در منزل همه خانواده هایی که فرزند کوچک دارند قطعا اسباب بازی های سالم و غیر قابل استفاده ای وجود دارد که می تواند به عنوان هدیه ای مناسب برای کودکان مناطق کمتر برخوردار استان استفاده شود.

محمدی خاطرنشان کرد: این طرح همزمان با سنندج در همه شهرستانهای استان به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی افزود: یکی از وظایف سازمان جوانان هلال احمر در حوزه پیش دبستانی آموزش مفاهیم انسان دوستانه و ایجاد روحیه کمک نمودن همنوعان به کودکان ۵ تا ۷ سال در مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: در حال حاضر  در ۶۵ مهد کودک و مرکز پیش دبستانی استان کانون غنچه های هلال فعال بوده و در این کانون ها مفاهیم اولیه بشردوستی به کودکان آموزش داده می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: