• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4594-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گفتگو

فرماندار شهرستان بیجار:

کتاب و کتابخوانی در جامعه مظلوم واقع شده است

فرماندار شهرستان بیجار گفت: بحث کتاب و کتاب خوانی در جامعه مظلوم واقع شده و برگزاری چنین نمایشگاه های می تواند انگیزه ها را افزایش دهد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی اکبر ورمقانی امروز (21 مهر) در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه فرهنگی یکی از مباحث مهم در ارتقا توسعه استان است و بر همین اساس باید بیشتر اهمیت بدهیم .

وی ضمن اشاره به اینکه بحث کتاب و کتابخوانی در جامعه مظلوم واقع شده است، عنوان کرد: سرانه کتاب در استان به شدت رو به کاهش است و این مهم می‌طلبد با چنین رویدادهای فرهنگی انگیزه کتاب خوانی را بالا ببریم .

فرماندار شهرستان بیجار با تاکید بر اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی باید در طول سال تکرار شود، افزود: کردستان یک استان فرهنگی است که مردمان آن شور و نشاط خاصی برای خواندن کتاب دارند و باتوجه به این شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب امری پسندیده است .

ورمقانی با بیان اینکه باید اطلاع رسانی خوب و دقیقی برای این رویدادها آنجا شود، گفت: نمایشگاه های فرهنگی باید در کردستان جایگاه خوبی پیدا کند و مردم بیشتر به آن ترغیب داشته باشند و بر همین اساس به دلیل اهمیت بالای این نمایشگاه تمام اعضای شورای تامین این شهرستان در این نمایشگاه حضور پیدا کرده ایم .

فرماندار شهرستان بیجار  خاطرنشان کرد: مردمان شهرستان بیجار در بحث کتاب و کتابخوانی جایگاه خاصی دارند و امیدواریم در آینده بتوانیم چنین نمایشگاه هایی در این شهرستان برپا بکنیم .

وی در پایان یادآور شد: فرمانداری شهرستان بیجار این توانایی را دارد که در بحث خرید کتاب و مسائل فرهنگی دستگاه های اجرایی را حمایت کند .

گفتنی است: هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان از 18 لغایت 23 مهر در سنندج بر پا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: