• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4194-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان در هشتمین نمایشگاه کتاب استان افتتاح شد

انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان افتتاح و از لوگوی آن رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان روز پنج شنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

هیات مدیره و هیات موسس انجمن کارتون و کاریکاتور استان متشکل از امیر سهیلی، بهزاد تارا، سیامک غلامی، محمد سامان صولی، کاوه رضاقلی و خبات ساعدی است.

رییس انجمن کارتون وکاریکاتور کردستان در این مراسم گفت: خوشبختانه هنرمندان حوزه کارتون وکاریکاتور استان  توانستند در عرصه های ملی و بین المللی خوب بدرخشند و آثار ماندگاری را خلق کرده و باعث افتخار هنر ایران زمین شوند.

امیرسهیلی اضافه کرد: حدود یک دهه پیش هنرکاریکاتور در مناطق کردنشین به طورآکادمیک و تئوری سطح قابل قبولی نداشت ولی امروز به جایگاه خوبی دست پیدا کرده است.

وی افزود: در چند سال اخیر هنرمندان خوبی در حوزه کاریکاتور پرورش و تربیت شدند و استعدادهای زیادی هم شناسایی شد.

رییس انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان اظهار کرد: اهداف انجمن فقط در سنندج خلاصه نمی شود و از پتانسیل های نهفته در دیگر شهرهای استان هم استفاده مطلوب را خواهد کرد.

مدیر انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان هم در این مراسم گفت: ارائه آموزش، انسجام بخشی و ساماندهی و برگزاری جشنواره و همایش از جمله برنامه های انجمن است.

خبات ساعدی اعلام کرد: در حال حاضر در معدود استان های کشور هم چون تهران، اصفهان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی انجمن کارتون و کاریکاتور تشکیل شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: