• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4094-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

برگزاری پنل تخصصی ادبیات پایداری در نمایشگاه کتاب کردستان


پنل تخصصی با موضوع ادبیات عاشورایی در عصر دومین روز از هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان به تدریس علیرضا قزوه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علیرضا قزوه عصر پنجشنبه ١٩ مهر در این نشست گفت: کردستان سرزمینی است که در زمینه ادبیات آیینی بزرگان زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه ادبیات آیینی فقط شعر مذهبی و دینی نیست، افزود: تعریف آن بر اساس آنچه در فرهنگ معین آمده ادبیاتی است که  متعلق به آیین ملی و دینی ما است.

این شاعر آیینی برجسته ایرانی اظهار کرد: آیین های ملی و دینی ما شامل ادبیات آیینی می شود و قرار گرفتن دین و ملیت در کنار هم منجر به قدرتمند شدن و تعارض این دو موجب تضعیف کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه شعر عاشورایی بخشی از شعر آیینی است، گفت: تعداد شاعران اهل سنتی که شعر عاشورایی را تا به امروز به دست ما رساندند بیشتر از اهل تشیع است.

این شاعر آیینی برجسته ایرانی یادآور شد: اهل سنت در حفظ شعر عاشورایی از شیعه جلوتر و بیشتر کار کرده اند به طوری که زیباترین شعرهای عاشورایی را شاعران اهل سنت سروده اند.

این نمایشگاه از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی شهر سنندج دایر است.

٦٣٦ ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند و کتاب های خود را در ٢٣٠ غرفه به نمایش گذاشته اند، غرفه ها شامل ٢٠٥ مورد ویژه ناشران خارج از استان و ٢٥ غرفه برای ناشران استانی است.

٤١٢ ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند، این دوره از نمایشگاه کتاب با شرکت ٣٦٢ ناشر و نمایندگی داخلی شامل ١٩٥ ناشر مستقل، ١٥٧ ناشر نمایندگی، ١٠ ناشر استانی و ٥٢ ناشر لاتین بر پا شده است.

کتاب های این نمایشگاه با حداقل ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف ١٠ درصدی ناشران به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی عرضه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: