• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق:

برگزاری نمایشگاه کتاب زمینه ساز توسعه ارتباطات فرهنگی است

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب زمینه ساز توسعه ارتباطات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ سایر جوامع است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سالار عثمان، امروز چهارشنبه در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان اظهار کرد : حضور در این نمایشگاه برای ما از اهمیت بسیاری برخودار بوده، به همین دلیل با جدیت در این نمایشگاه حضور یافته‌ایم و می‌خواهیم پیوندهای فرهنگی خودمان را با استان کردستان توسعه دهیم.

وی افزود: من از این فرصت استفاده می‌کنم و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران درخواست دارم که اقلیم کردستان عراق هم در سنوات آتی در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشد و آثار خود را به معرض نمایش بگذارد.

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق عنوان کرد: کتاب‌های ما فقط به زبان کُردی نیست و به سایر زبان‌ها هم ما کتاب چاپ می کنیم که این کتاب‌ها ظرفیت ارائه در نمایشگاه کتاب تهران را دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئله کتاب و کتاب خوانی برای وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق از اهمیت بسیاری برخوردار است و به صورت جدی بر روی آن برنامه ریزی کرده‌ایم.

سالار عثمان ادامه داد: ما باید با همدیگر همدل و متحد باشیم زیرا فرهنگ و هنری مشترک با استان کردستان ایران داریم.

وی همچنین تصریح کرد: هدف از شرکت در نمایشگاه کتاب فقط فروختن کتاب نیست بلکه برای آشنایی با فرهنگ یکدیگر و توسعه ارتباطات فرهنگی حضور در اینگونه نمایشگاه‌ها امری بسیار مهم است.

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که شاهد توسعه این نمایشگاه باشیم و شما نیز در نمایشگاه‌های کتاب اقلیم کردستان عراق حضور داشته باشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: