• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5890-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل محیط زیست استان کردستان:

از تشکل های زیست محیطی حمایت می کنیم

مدیرکل محیط زیست استان کردستان، با بیان اینکه اعتباراتی به سمن های زیست محیطی داده نشده است، گفت: از سایر هزینه های اداره کل محیط زیست کم می‌کنیم تا بتوانیم اتاقی به عنوان دفتر کار در اداره، راه اندازی و در اختیار نماینده شبکه تشکل‌ها قرار دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، فریبا رضایی امروز( 15 مهر) در سومین نشست با نمایندگان شبکه تشکل های زیستی محیطی استان، اظهار کرد: تامین اعتبارات و رسیدگی به سمن ها در قانون کار محیط زیست نیست اما، ما در شرح وظایف و دستور کارمان قرار می دهیم.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات و نداشتن دفتر کار برای سمن ها، تصریح کرد: ساختمانی در محوطه اداره محیط زیست در حال احداث است که به محض بهره برداری اولین دفتر مشارکت مردمی برای نماینده شبکه تشکل های زیست محیطی دایر می‌کنیم.

رضایی با بیان اینکه اعتبارتی به سمن ها داده نشده است، افزود: از سایر هزینه اداره کل محیط زیست کم می‌کنیم تا بتوانیم اتاقی به عنوان دفتر کار در اداره، راه اندازی و در اختیار نماینده شبکه تشکل‌ها قرار دهیم.

وی بیان کرد: پسماندها وظیفه محیط زیست نیست بلکه مسئولیت این حوزه بر عهده شهرداری و دهیاری ها است.

مدیر کل محیط زیست استان کردستان، با اشاره به برنامه اصلی محیط زیست کردستان، گفت: این برنامه ها شامل نظارت بر ارزیابی راهبردی محیط زیست در سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه و ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژها، طرح‌های بزرگ کلیه دستگاه‌های اجرایی، بخش‌های خصوصی و تعاونی ها از جمله مناطق آزاد تجاری و صنعتی براساس شاخص ها ضوابط و معیارهای پایداری محیط زیست است.

رضایی افزود: خوشبختانه استان کردستان جزء سه استانی است که به عنوان حفاظت از تلاب ها در سطح کشور انتخاب شده و اعتباراتی برای تلاب زریوار به آن تخصیص داده‌اند.

وی در ادامه عنوان کرد: با اینکه کردستان در بحث تالاب،  یکی  از پایلوت های کشوری محسوب می‌شود اما تاکنون نتوانسته ایم دبیرخانه تالاب تشکیل بدهیم و به دلیل کمبود فضای اداری موفق به اجرایی کردن این برنامه ها نشده ایم.

رضایی با اشاره به تهیه و اجرایی کردن برنامه‌ها در مناطق چهارگانه محیط زیست استان، ذکر کرد: برنامه های حفاظت  از گونه‌های حیات وحش که توسط بخش خصوصی انجام می‌گیرد  با کمک مشاوران زیست محیطی به صورت علمی اجرا می شود.

حامد اسراری یکی از نمایندگان تشکل های زیست محیطی کردستان در ادامه این نشست، اظهار کرد: محمد باختر یکی از اعضای سمن ها برای نجات جان یک سگ پای خود را از دست داد و شریف باجور برای خاموش کردن آتش جنگل های مریوان متاسفانه جان خود را فدا کرد.

وی افزود: انجمن های زیست محیطی برای اجرای برنامه های استان بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می‌کند و تاکنون دولت بابت فعالیت هایمان یک ریال پرداخت نکرده است.

نماینده تشکل‌های زیست محیطی کردستان، خاطرنشان کرد: انتظار داریم از اداره کل محیط زیست که در مقابل اجرای بعضی از پروژه‌ها ما را یاری کنند که زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: