• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-1297-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس شورای اسلامی:

مرکز نوآوری و شکوفایی باید مقدمه احداث مرکز رشد در بیجار باشد

نماینده مردم بیجار: احداث مرکز نوآوری و شکوفایی باید مقدمه ای برای احداث مرکز رشد در شهرستان بیجار باشد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان حمدالله کریمی نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه، ۱۴ مهر) در آئین افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت شهرستان بیجار که در مرکز جهاد دانشگاهی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه در مباحث مختلف پتانسیل هایی وجود دارد ، تصریح کرد: در کنار این پتانسیل ها مشکلاتی نیز وجود دارد و برای رفع این مشکلات باید به صورت تیمی و جمعی فکر کنیم در این صورت می توانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و به جلو حرکت کنیم .

کریمی با ذکر اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود در میان بسیجیان فرمودند باید از داشته های خود استفاده کنیم ، ادامه داد: استفاده از داشته ها در توسعه شهرستان بیجار  بسیار مهم است .

وی با تأکید بر اینکه مدیر این مرکز خود باید فردی خلاق باشد ، خاطرنشان کرد: باید از جوانان نخبه در این مرکز حمایت شود تا در نهایت منجر به کسب و کار شود چرا که اگر علم و دانش وارد بازار نشود بی فایده است .

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود گفت: وجود مرکز نوآوری و شکوفایی باید مقدمه ای برای احداث مرکز رشد در شهرستان بیجار باشد .

در ادامه این مراسم سعیدی رئیس پارک علم و فن آوری استان کردستان با اشاره به اینکه این مرکز محل وجود تیم هایی است که بر روی مدل های مختلف کسب و کار فکر می کنند اظهار کرد: بسیاری از جوانان استعداد و علم ایجاد یک فرآیند خدماتی را دارند ولی توان تبدیل به ارزش افزوده را ندارند و این مشکل در استان کردستان بیشتر به چشم می خورد .

وی ادامه داد: در راستای رفع این مشکل دوره هایی با کمک جهاد دانشگاهی و دانشگاه پیام نور در نظر گرفته شده است جوانان را آموزش دهیم و جوانان اعتماد به نفس تبدیل ایده به پول را پیدا کنند .

رئیس پارک علم و فن آوری استان کردستان با بیان اینکه در این مرکز هر چیزی که مبتنی بر شغل است آموزش داده می شود ، گفت: در طرح تکاپو یکی از شهرستان های مد نظر در زمینه گیم و انیمیشن شهرستان بیجار است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: