• جمعه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4491-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

مدیر منابع آب حوزه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه:

آب شرب 100روستای بانه تامین خواهد شد

مدیر منابع آب حوزه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: آب شرب 100روستای مشخص در شهرستان بانه توسط شرکت آب و فاضلاب تامین خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید مرتضی موسوی امروز پنج شنبه( ۱۲ مهر ماه) در جریان بازدید از سد بانه با اشاره به وجود سازه های آبی مناسب در شهرستان بانه اظهار کرد: درنظر داریم با اعتبارات سال 98 آب مورد نیاز کشاورزی و شرب شهرستان بانه را تامین کنیم.

وی افزود: آب شرب بیش از 100روستای شهرستان بانه که مشکل کمبود آب آشامیدنی دارند توسط شرکت آب و فاضلاب تامین خواهد شد.

مدیر منابع آب حوزه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه با اشاره به ضرورت تکمیل خط انتقال آب از سد عباس آباد به بانه تصریح کرد: به علت ضرورت تعمیر سد بانه نیاز است خط انتقال آب از سد عباس آباد به بانه تکمیل شود که تمام تلاشمان را برای تامین اعتبار این پروژه می کنیم.

انور کریمی کانی، مدیر اداره منابع آب شهرستان بانه با اشاره به نبود آبخوان در این شهرستان عنوان کرد: برای تامین آب شرب و کشاورزی با توجه به نبودآبخوان در بانه، تنها راه حل ساخت سد برای تامین آب است.

وی ادامه داد: مشکلی برای دریچه های سد بانه به وجو آمده است که فقط با تکمیل خط انتقال آب سد عباس آباد به بانه امکان انجام تعمیرات وجود دارد.

مدیر اداره منابع آب شهرستان بانه خاطرنشان کرد: 10کیلومتر از خط انتقال آب از سد عباس آباد به تصفیه خانه بانه نیمه کاره مانده است که برای تکمیل این پروژه به 116 میلیارد ریال اعتبار احتیاج داریم.

وی در پایان با اشاره به نبود سد، برای تامین آب کشاورزی یادآور شد: سد چومان و کانی گویژان در دست مطالعه قرار دارند که با تکمیل این سدها می توانیم کشاورزی را در بانه رونق ببخشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: