• جمعه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4391-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

مدیر منابع آب حوزه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه:

۶۵۰۰ هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی می شود

مدیر منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: بر اساس طرح وزارت نیرو بیش از 6هزار و 500هکتار از اراضی پایاب سد چراغ ویس آبی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید مرتضی موسوی  در جریان بازدید از سد چراغ ویس سقز با اشاره به آبگیری سد و اهمیت آن اظهار کرد: در سال های گذشته با کاهش آب سد شهید کاظمی کیفیت آب شرب شهر سقز کاهش میافت که خوشبختانه سال جاری مردم سقز به واسطه افتتاح این سد توانسته اند از آب شرب باکیفیت استفاده کنند.

وی افزود: ساختمان سد فعلا جای کار دارد تا به رقم آبگیری نرمال خود برسد و دو روستایی که در مخزن سد قرار گرفتن باید جابه جا شوند و استملاک کامل مخزن انجام گیرد.

مدیر منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه تصریح کرد: تخصیص آب حوضه دریاچه ارومیه که شامل سقز هم می شود مشخص شده و این شهرستان از ظرفیت کامل تخصیصی خودش استفاده نمی کند.

وی با اشاره به انجام پروژه برای مابه تفاوت استفاده نشده تخصیص آب در سقز عنوان کرد: 6هزار و 500هکتار اراضی در پایاب سد چراغ ویس آبی خواهد شد که این بر اساس طرح وزارت نیرو انجام می شود.

محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز خاطرنشان کرد: یک سری مشکلات مانع از استفاده کشاورزان از 310میلیون متر مکعب آب تخصیصی به حوضه کشاورزی در سقز شده است.

وی در پایان یادآور شد: 16میلیارد تومان برای جایه جایی روستای میره‌ده در سفر اخیر معاون برنامه و بودجه ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: