• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3991-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل حوزه آبریز وزارت نیرو:

یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون متر مکعب از آب های تجدید پذیر کاهش یافته است

مدیرکل حوضه آبریز وزارت نیرو گفت: بارش های حوضه آبریز سفید رود کاهش پیدا کرده است و برنامه‌ای برای تقسیم کاهش  ها بین استان های ذینفع تدوین شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سیدمرتضی موسوی امروز پنج شنبه( ۱۲ مهر ماه) در جریان بازدید از سد سیازاخ دیواندره اظهار کرد: در بحث آب شرب شهرستان های دیواندره و بیجار مشکلی نداریم و نیازها را تامین می کنیم .

وی افزود: بحث تخصیص آب کشاورزی در حوزه آبریز سفید رود و سد سیازاخ چالش های خود را دارد و به جز کردستان استان های دیگر هم ذینفع هستند .

مدیرکل حوضه آبریز وزارت نیرو با اشاره به کاهش بارش ها در حوضه آبریز سفید رود تصریح کرد: حدود  ۲۵ میلی متر از بارش های سالیانه این حوزه و یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون متر مکعب از آب های تجدید پذیر کاهش پیدا کرده است .

وی عنوان کرد: سیاست وزارت این است که این کاهش را بین استان های حوضه آبریز تقسیم کنیم و درحال بررسی در این خصوص هستیم .

بهاءالدین رضایی، مجری طرح سد سیازاخ با اشاره به ظرفیت های این سد خاطرنشان کرد: حجم سد حدود 230میلیون متر مکعب است که متاسفانه پس از گذشت چند سال فعلا به طور کامل آبگیری نشده است.

وی درخصوص کاهش تخصیص آب به سد سیازاخ گفت: حجم اصلی سد 230میلیون متر مکعب بوده است که الآن حدود 50میلیون متر مکعب اجازه تخصیص داده شده است که این می تواند موجب ترک خوردگی هسته سد که از نوع رسی است بشود.

مجری طرح سیازاخ در پایان با بیان اینکه احداث سد توقعاتی پیرامون تخصیص آب به وجود آوره است یادآور شد: در بحث تخصیص آب سد معضل اجتماعی به وحود آمده است و عده ای خواهان استفاده از آب سد برای مصارف کشاورزی اند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: