• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3791-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

دولت تنها 20درصد قانون برنامه کشاورزی را اجرا کرده است

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تنها 10درصد قانون برنامه کشاورزی را اجرا کرده که این وظیفه مجلس است اجرای این دست قوانین را پیگیری کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال محمودزاده، شامگاه امروز چهارشنبه(11مهر ماه) در نشست شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی با اشاره به رسالت نمایندگان مجلس در حل مشکلات مردم اظهار کرد: منکر وجود مشکلات در حوزه انتخابی خود نیستیم اما نمایندگان برای حل مشکلات استان کار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دولت وظیفه اجرای قانون را دارد افزود: مجلس موتور محرکه دولت است و مشکل اساسی ما عدم اجرای قانون توسط دولت در بعضی از جاهاست.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت 25درصد قانون ششم توسعه و تنها 20درصد قانون برنامه کشاورزی را اجرا کرده که این وظیفه مجلس است که اجرای این دست قوانین را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه همه مشکلات در بحث تولید متوجه دولت و مجلس نیست عنوان کرد: تولیدکننده نیز وظایفی دارد که باید محصولات باکیفیت و از لحاظ قیمت قابل رقابت با نمونه های خارجی تولید کند.

محمودزاده ادامه داد: باتوجه به بالا رفتن نرخ ارز تنها بخشی که در آن قدرت مانور داریم و از صادرات ضرر نکرده بخش کشاورزی است.

وی بحث پیمان سپاری را در صادرات مشکل آفرین دانست و خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید دولت را مجبور کنند در این زمینه چاره اندیشی کند تا که تولیدکننده متحمل ضرر نشود.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما محصولاتمان را فله ای صادر می کنیم که در کشوری مثل ترکیه محصولاتمان را با بسته بندی و برند خودشان به بازارهای جهانی صادر می کنند.

وی در پایان یادآور شد: بانک ها باید 15درصد از منابع خود را به صورت وام و تسهیلات در اختیار بخش کشاورزی قرار دهند و ما به عنوان نمایندگان مجلس وظیفه داریم این مورد را پیگیری کنیم که آیا پولی پرداخت شده و اگر هم پرداخت شده به دست چه کسانی رسیده است.

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: