• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3691-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:

مدیریت سدها باید به استان سپرده شود

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با اشاره به اینکه مدیریت سدهای موجود در استان در اختیار استان نیست و این مسئله تامین آب برای پروژه‌های استان را با مشکل مواجه می‌کند، خواستار سپردن مدیریت آنها به استان شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محسن بیگلری شامگاه امروز چهارشنبه(11 مهر) در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کردستان که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان، اظهار کرد: کردستان با تامین 12 درصد گندم کشور رتبه دوم تولید این محصول مهم را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: 11 درصد از اراضی کشاورزی استان آبی است که با توجه به میزان بارندگی در استان و پتانسیل‌های آبی، این میزان باید بیشتر باشد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با اشاره به اینکه کردستان در گذشته یکی از عمده ترین تولیدکنندگان گوشت قرمز در کشور بود، عنوان کرد: کردستان در زمینه دامپروری ظرفیت بالایی دارد اما متاسفانه آنچه امروز مشاهده می‌شود،‌ در حد ظرفیت‌های استان نیست.

وی از تخصیص سهم آب استان نیز حمایت کرد و ادامه داد: با تحقق حق آبه استان میزان اراضی آبی و به تبع آن محصولات تولیدی استان افزایش می‌یابد.

بیگلری با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های در حال اجرا در استان، خاطرنشان کرد: ما نگران تامین آب این طرح‌ها هستیم چراکه مدیریت سدها در اختیار استان نیست و ممکن است تامین آب این طرح ها با مشکل روبرو شود.

وی در پایان خواستار پرداخت پول گندم کشاورزان شد و اظهار کرد: در حال حاضر 130 روستای شهرستان بانه و 60 روستای سقز برای تامین آب شرب مشکل دارند و باید فکری اساسی برای حل این مشکل شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه از بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی در کردستان انتقاد کرد و خواستار حل مشکل دشت‌های قروه و دهگلان از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس شد.

علیمحمد مرادی افزود: علیرغم وجود 33 سد در کردستان، بخش کوچکی از زمین های استان اراضی آبی هستند که باید با سپردن مدیریت سدها به استان، این وضعیت تغییر داده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: