• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1893-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

در 6 ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

ارائه بیش از 1 میلیون و 400 هزار نفر – ساعت آموزش های مهارتی در کردستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از ارائه یک میلیون  و 418  هزار و 725 نفر - ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در این استان در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد .

سید جمیل احمدی در گفت و گوبا ایسنا منطقه کردستان، با اعلام عملکرد این اداره کل در 6 ماهه سال جاری از اجرای یک میلیون و 418 هزار و 725 نفر_ساعت در بخش دولتی خبر داد .

  وی افزود: از این تعداد 648 هزار و 538 نفر - ساعت برای مهارت آموزی و مهارت افزایی در راستای اشتغال پایدار، در بخش سیار شهری 204  هزار و 971  نفر - ساعت آموزش و در بخش روستایی 186 هزار و 812 نفر - ساعت با هدف توانمندسازی روستائیان و ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر است .

احمدی ادامه داد: در بخش صنایع و صنوف 44 هزار و 738 نفر- ساعت با هدف ارتقاء مهارت شاغلان و افزایش کیفیت تولیدات داخلی در راستای حمایت از تولید کننده داخلی و اقتصاد مقاومتی، در بخش زندان 221 هزار و 741 نفر- ساعت در راستای ارتقاء توانمندی و کمک به بازگشت آنها به جامعه در ادامه زندگی سالم و در بخش پادگان 161 هزار و 736 نفر- ساعت در راستای تفاهمنامه با نیروهای مسلح برای مهارت آموزی سربازان وظیفه اجرا شده است که تا کنون بیش از 1500 نفر از سربازان نیروهای مسلح در سطح استان از آموزش های مهارتی بهره مند شده اند .

وی افزود: عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در 6 ماهه نخست سال جاری در بخش دانشجویان 40 هزار و 761  نفر - ساعت آموزش فنی و حرفه ای در راستای مهارت افزایی دانشجویان، در بخش سکونت گاه های غیر رسمی 24 هزار و 542  نفر - ساعت آموزش ذکر کرد که در بخش مهارت آموزی در محیط کار واقعی نیز بیش از 300 نفر آموزش های مهارتی لازم را فرا گرفته اند .

در پایان احمدی ابزار امیدواری کرد، با تعامل و همکاری دوسویه با دستگاه های اجرایی ذیربط در سطح استان شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: