• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

تقویت نکات مثبت فرهنگی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی باشد

نماینده ولی فقیه در کردستان مسئله فرهنگ را از جمله امور تاثیرگذار در زندگی دانست و گفت: تقویت نکات مثبت فرهنگی بایستی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه سه شنبه( ۱۰ مهر) در نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: فرهنگ عمومی مسائل و شاخص‌هایی است که بر مبنای باورها، ارزش ها، نمادها و مجموعه رفتارهای جوامع شکل می‌گیرد .

وی با بیان اینکه جنگ تمدن ها براساس فرهنگ است، افزود: تمدن مادی تلاش می‌کند باورها و ارزش‌های خود را به جوامع دیگر قالب کند تا نمادهای غربی در دیگر کشورها حاکم شود .

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه رعایت کردن حال همدیگر جزو فرهنگ اسلامی ایرانی است، عنوان کرد: ما باید تلاش کنیم نوع فرهنگ دینی، اسلامی و ایرانی و محلی مان را به‌کار گیریم و آن را فرهنگ سازی کنیم .

آیت الله شاهرودی، مسئله فرهنگ را از جمله امور تاثیرگذار در زندگی دانست و اضافه کرد: ما باید تلاش کنیم شاخص‌های فرهنگی خود را در جامعه ترویج و ماندگار کنیم.

وی با اشاره به حاکم شدن بخشی از فرهنگ غربی در جامعه امروز، بیان کرد: فرهنگ دینی به نفع انسان هاست و ما باید بتوانیم فرهنگ اسلامی را در جامعه ما نهادینه کنیم .

نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین گفت: بحث فرهنگ مسئله مهمی است که اگر بخواهیم جامعه خوب اداره شود و مسائل و مشکلات آن حل شود باید نوع فرهنگ ما به گونه ای باشد که استقلال و عزت خود را به کسی نفروشیم .

وی در ادامه به مناسبت های ملی و مذهبی در کشور اشاره و تاکید کرد: با توجه به مناسبت‌هایی که در تقویم کشور وجود دارد باید براساس آن کارهای فرهنگی انجام شود .

آیت الله شاهرودی با بیان اینکه لازم است با فرصت سازی در جهت نهادینه کردن فرهنگ گام برداشت، خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به این مسائل و اهمیت موضوع و آسیب‌شناسی آن، تقویت نکات مثبت فرهنگی بایستی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی باشد .

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: