• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4490-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

اجرای برنامه هفته ملی کودک با شعار« آینده را باید ساخت» در کردستان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، از اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک از 14 تا 20 مهرماه در کردستان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای برنامه‌های این هفته در سال 97 با شعار "آینده را باید ساخت "انجام شده است .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سهیلا شیخی اظهار کرد: از آنجا که وضعیت زندگی، رشد و بالندگی کودکان روشن‌ترین نشانه توان هر جامعه محسوب می‌شود، هیچ تلاشی ارزشمندتر از بخشیدن فرداهایی روشن به کودکان وجود ندارد، چرا که کودکان شهروندان شریفی هستند که می‌توانند در ساختن آینده‌ای بهتر یار و یاورمان باشند.

وی هدف از اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک را برجسته سازی اهمیت دوران کودکی و ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان امروز، هم‌افزایی فعالیت‌های دستگاه ها و نهادهای متولی کودک در سراسر کشور، ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان به ویژه کودکان با نیازهای ویژه، معرفی و توجه به هویت ملی و بهره‌گیری از آموزه‌های دین اسلام در رابطه با حقوق کودک عنوان کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، در ادامه تصریح کرد: با توجه به مسائل و مشکلات جامعه مانند مسائل زیست محیطی، بحران آب و انرژی، توجه به کودکان با نیازهای ویژه و ایجاد فرصت‌های برابر برای آن‌ها در کنار دیگر کودکان و نوجوانان و اهمیت دادن به حوزه فضای مجازی و فن‌آوری‌های نوین از مهمترین رویکردهای برنامه امسال در هفته ملی کودک می‌باشد.

شیخی با اشاره به روزشمار هفته ملی کودک بیان کرد: روزشمار هفته ملی کودک امسال با نامگذاری خاصی برای هر روز در نظر گرفته شده است که به ترتیب کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی، کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی، کودک، صلح، بازی و نشاط، کودک، رسانه و ارتباطات، کودک، آموزش، سلامت و ایمنی، کودکان با نیازهای ویژه، فرصت های برابر، کودک ،کتاب و فرهنگ مطالعه خواهد بود .

وی افزود: کارگاه نقاشی با موضوع های امنیت کودکان ایرانی، درختان و زمین پاک، مردم جهان ، کودک، صلح،ب ازی ونشاط با عنوان "دنیای رنگارنگ من "، "ما با هم می توانیم بسازیم " و من و زلزله ، به صورت گروهی و دسته جمعی در تمامی مراکز کانون استان کردستان برگزار خواهد شد.

شیخی در ادامه گفت: در این ایام تهیه عروسک نمادین بووکه بارانه و معرفی این آیین  و شعرخوانی اشعار مربوط به آن جهت معرفی فرهنگ بومی و میراث فرهنگی استان کردستان با هدف ترغیب کودکان و نوجوانان و پرداختن به فرهنگ بومی و اقلیمی نیز توسط مربیان مراکز فرهنگی هنری برگزار خواهد شد.

وی ذکر کرد: کانون به عنوان متولی بخش کودک از کودکان حاشیه شهر نیز غافل نشده و در برنامه ریزی که به عمل آورده است به اجرای برنامه و دیدارازکودکان حاشیه نشین، بی سرپرست و بد سرپرست و کودکان با نیازهای ویژه بااجرای فعالیت های متنوع فرهنگی وهنری واهداجوایز نیز خواهد پرداخت.

شیخی عنوان کرد: کودکان و نوجوانان کردستانی می توانند در این هفته با مراجعه به مراکز استان از تخفیف 50 درصدی عضویت سالانه مراکز بهره مند شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه های هفته ملی کودک با همکاری ادارات بهزیستی ، شرکت پست جمهوری اسلامی، بانک کشاورزی، سازمان آموزش و پرورش ،امور بانوان و خانواده استانداری، صدا و سیمای مرکز کردستان، شهرداری سنندج، سازمان محیط زیست، هیأت ورزش های همگانی تربیت بدنی و شورای فرهنگی شرکت آب منطقه ای استان کردستان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: