• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1492-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

احیای دریاچه زریبار با اعتبارات استانی انجام پذیر نیست

استاندار کردستان گفت: برای احیایی دوباره دریاچه زریبار اعتبارات زیادی لازم است  که این مبلغ در توان استان نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا شامگاه 8 مهر ماه در جلسه کارگروه نجات دریاچه زریبار که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور در شهرستان مریوان برگزار شد، اظهار کرد: دریاچه زریباربرای مردم کردستان قابل اهمیت است و بر همین اساس باید به آن ویژه نگاه کرد.

وی با اشاره به اینکه احیایی دریاچه زریبار از اولویت های استان است، عنوان کرد: این دریاچه در بحث گردشگری و محیت زیست برای استان از اهمیت بالای قرار دارد و باید هرچه زودتر احیایی آن آغاز شود.

استاندار کردستان گفت: برای احیایی دوباره دریاچه زریبار اعتبارات زیادی لازم است  که این اعتبارات در توان استان نیست و سازمان محیط زیست کشوری باید در تامین اعتبارات  آن کمک کند.

مرادنیا در ادامه به نی زارهای دریاچه زریبار اشاره و خاطرنشان کرد: نی زارها باید از دریاچه خارج شوند و برای انجام این مهم هیچ محدودیتی وجد ندارد و هر نهاد، شرکت یا بخش خصوصی که توان خارج کردن آنرا دارد می‌تواند اعلام آمادگی کند.

در ادامه این نشست امیر قادری معاونت عمرانی استانداری کردستان گفت: اگر کارگروه نجات زریبار مصوبات خود را اجرایی کنند کمک زیادی به این دریاچه کرده اند.

وی با بیان این مهم که اعتبارات در خصوص احیایی زریبار کم است، بیان کرد: استانداری کردستان نمی تواند به تنهایی و با اعتبارات استانی در راه احیایی نجات دریاچه کاری اساسی پیش ببرد و نیاز به اعتبارات کشوری دارد.

معاون عمرانی استانداری کردستان ضمن اشاره به اینکه میزان مداخله ادارات حاضر در کارگروه مشخص شود، ذکر کرد: در این جلسه باید این نقش و میزان اعمال نظر هر سازمان نسبت به دریاچه مشخص شود.

قادری به دیگر مشکلات محیط زیستی استان اشاره کرد و افزود: آتش سوزی جنگلها، ریزگردها، حمل مواد خطرناک توسط تانکرها و پسماندها مباحث مهمی است که استان با آن دست و پنجه نرم می کند و باید برای حل این مشکلات کمک های بیشتری شود.

گفتنی است: در ادامه این سفر عیسی کلانتری به همراه مسئولین استانی از تالاب زریبار بازدید به عمل آوردند

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: