• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1694-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

بخشدار اورامان:

اولین جشنواره "هه نار" در کردستان برگزار می شود

بخشدار اورامان گفت: اولین جشنواره هه نار در 4 روستای ناو ژیوار، بلبر و سلین واقع در منطقه اورامانات به همت جهاددانشگاهی کردستان برگزار می شود.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، صباح محمدی در نشست با کار گروه برگزاری جشنواره هه نار اورامان ضمن اشاره به اینکه انار(هه نار) نشانه پاکی و سلامت است، اظهار کرد: این محصول در اورامانات ارزش خاصی دارد و به عنوان یک برند کشاورزی شناخته شده است.
وی عنوان کرد: جشنواره هه نار یک برنامه فرهنگی با رویکرد جذب توریست و آشنایی تمام مردم ایران با انار اورامان است، پس باید این مهم جدی گرفته شود.
بخشدار اورامان گفت: در این مراسم از مردم کردستان دعوت می شود تا با این محصول بیشتر آشنا شوند تا بدانند اصل این محصول در این دیار است.
محمدی ضمن اشاره به اینکه در این جشنواره مراسمات زیبایی قابل اجرا است، خاطرنشان کرد: همزمان با این همایش جشنواره عکس خبری با موضوع هه نار(انار) برگزار می شود که در پایان طی یک مراسم جداگانه به آثار برتر جوایزی اهدا می شود.
وی به اهمیت پوشش رسانه ای این مراسم اشاره کرد و گفت: رسانه ها نقش موثری در تبلیغ و ترویج این جشنواره دارند پس می طلبد که با قلم هایشان و عکاسان نیز با تصاویر زیبا این مراسم را به تمام کشور بشناسانند.
محمدی با بیان این مهم که جهاد دانشگاهی استان کردستان اجرای این جشنواره را برعهده دارد، یاد آور شد: این مراسم به مدت سه روز در 4 روستای ناو، ژیوار، بلبر و سلین که در آن باغ های انار زیبایی وجود دارد برگزار می شود.
گفتنی است: جشنواره هه نار اورامان طی روزهای ۲۵ و ۲۶ و ۲۷ مهر ماه در روستای، بلبر، ژیوار، سلین و ناو برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: