• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3790-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان محیط زیست کشور:

نی زار های زریوار پارازیت هستند

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: در  تالاب زریوار نی زارها به عنوان یک پارازیت رشد کرده و مهمان ناخوانده هستند و باید خارج شوند.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، عیسی کلانتری امروز 8 مهر در کارگروه نجات بخشی دریاچه زریبار، ضمن اشاره به اینکه در محیط زیست 4 مسئله مهم از جمله  پسماند، ریزگردها، آلودگی هوای کلان شهرها و احیایی تالاب در اولیت قرار دارد، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته در بحث های محیط زیستی مطالعات ناقصی انجام شده و موجب خسارات زیاد و جبران ناپذیر در این زمینه شده است.
وی با بیان اینکه تالاب زریوار هنوز زنده است، گفت: برای احیایی تالاب زریوار تکنولوژی های جدیدی وجود دارد  که با استفاده از آن سریعتر می توان دریاچه را احیا کرد.
رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان این مهم که در دریاچه زریوار مواد آلی وجود دارد، اظهار کرد: این مواد باعث می شود که عمق آب کم شود و نی در تالاب رشد کند، پس باید این مواد را در دریاچه با کمک تکنولوژی بشکنیم.
کلانتری ضمن اشاره به اینکه نیزار در تالاب یک مهمان ناخوانده است، ذکر کرد: نی زارها در تالاب زریوار پارازیت هستند و باید جمع آوری شوند.
وی در ادامه با بیان این مهم که ادارت عضو کار گروه نجات بخشی دریاچه زریوار فعالیت های خوبی انجام داده اند که جای تشکر دارد، گفت: در حال حاضر دیگر فاضلاب 7 روستای اطراف دریاچه وارد تصفیه خانه می شود که این مهم قابل اهمیت و کمک شایانی به احیایی دریاچه می کند.
کلانتری با تاکید بر این مهم که آب دریاچه باید زلال و نی زارها خارج شود، خاطر نشان کرد: استان کردستان در خصوص خارج کردن نی زار ها از دریاچه  دولت کمک خواهد کرد و پس نباید از تامین اعتبار نگران نباشند.
رئیس سازمان محیط زیست در ادامه ، اظهار کرد: دریاچه زریوار یک مسئله مهم است و امیدواریم تا پایان دولت به حالت سابق باز گردد.
کلانتری با اشاره به اینکه تالاب زریبار 3 هزار 200 هکتار است، بیان کرد: از این وسعت 700 هکتار آن نی زار است که خود استان میتواند برای خارج کردن آن مستقیم عمل کند.
وی در پایان یادآور شد: دریاچه زریوار هیچ مشکلی برای احیا ندارد و این مهم به سرعت انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: