• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-793-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

900 نمونه خون بند ناف در کردستان ذخیره سازی شده است

رئیس جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به فعالیت‌های بانک خون بند ناف رویان در کردستان، گفت: بانک خون بند ناف رویان کردستان از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون 900نمونه خون در استان ذخیره سازی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد امروز پنج شنبه(5 مهر) در کنفرانس علمی یک روزه سلول‌های بنیادی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهادی علمی- آموزشی است که در حوزه‌های مختلف به منظور خدمت به پژوهشگران و طالبان علم فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از این حوزه‌ها بانک خون بند ناف رویان است، افزود: نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در کردستان از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده و از آن زمان تا کنون 900 نمونه خون در این بانک ذخیره سازی شده است.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان با تاکید بر این مسئله که هر کاری نیاز به فرهنگ سازی دارد، عنوان کرد: جهاددانشگاهی در دو سال گذشته به منظور فرهنگ سازی جهت ذخیره سازی خون، فعالیت خود را بیش از پیش افزایش داده و گام‌های موثری برداشته است.

وی ادامه داد: در این راستا با همه ابزارها از جمله رسانه‌های جمعی و همچنین از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی سعی در معرفی فعالیت‌های بانک خون داشته‌ایم و از کادر پزشکی استان نیز تقاضای همکاری در این زمینه را داریم تا این مهم در کردستان نیز همچون سایر استان‌ها به فرهنگ تبدیل شود.

سهراب نژاد با تاکید بر اینکه این اقدامات در تمامی شهرستان‌های استان صورت می‌گیرد، یادآور شد: در مسیر پس انداز سلامتی هستیم و با هدف طی موفق این مسیر باید مردم را تشویق به ذخیره سازی خون بند ناف کنیم.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: