• سه شنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-7491-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان:

طرح ایران مهارت از ابتدای مهر ماه در کردستان اجرایی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از آغاز اجرای طرح (ایران مهارت) ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه از اول مهرماه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش این استان درسطح استان کردستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید جمیل احمدی از آغاز اجرای طرح ایران مهارت، ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه از اول مهرماه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش این استان درسطح استان کردستان خبر داد.

وی در نشست برنامه ریزی اجرایی نمودن طرح ایران مهارت با مدیرکل آموزش و پرورش این استان، اظهار کرد: موضوع پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه‌ای در دستگاه‌ها ارائه دهنده آموزش بوده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تلاش است با ایجاد گفتمان مهارت آموزی و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های دیگر در این مسیر گام بردارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با اشاره به طرح ایران مهارت، گفت: این طرح در سال 1396 مصوب شد و به طور خلاصه تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد.

وی تاکید کرد: براین اساس با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت آموزش و پرورش فعالیت این طرح آغاز شده است که این طرح از ابتدای مهر ماه سالجاری در سطح استان کردستان توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای این استان اجرایی خواهد شد.

احمدی ادامه داد: طرح ایران مهارت در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف اثرگذاری بیش از پیش آموزش‌های ارائه شده در سطح مدارس تدوین و اجرایی می‌شود.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز عدم ارائه آموزش‌های مهارتی در نظام آموزش و پرورش را یکی از چالش‌های پیش رو کشور در تربیت افراد کارآفرین ذکر کرد و گفت: طرح ایران مهارت فرصتی مناسب در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی متخصص و نقش این آموزش‌ها در ایجاد اشتغال مولد و پایدار است.

رشید قربانی از آمادگی اداره کل آموزش و پرورش در راستای اجرایی کردن این طرح در استان کردستان خبر داد و افزود: در فاز نخست این طرح به هفت هزار دانش آموز دوره اول متوسطه سطح استان آموزش‌های مهارتی در قالب طرح ایران مهارت ارائه خواهد شد.

 

   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: