• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معرفی کتاب "فضای سرمایه گذاری"

کتاب «فضای سرمایه گذاری، شیوه‌های کارآمد برای اصلاح مقررات ساخت و ساز و نحوه اجرای آنها»، با ترجمه رحیم سَرور و سیروان بهرامی روانه بازار کتاب شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در مقدمه این کتاب آمده است: ساکنین منازل مسکونی، صاحبان املاک و استفاده کنندگان ساختمان های دولتی، بخش عظیمی از افرادی را تشکیل می دهند که اغلب در رابطه با محیط زندگی خود متحمل زبان حاصل از عدم تقارن اطلاعات می شوند.

عدم تقارن اطلاعاتی زمانی رخ می دهد که یکی از گروه ها نه تنها اطلاعات بیشتری نسبت به گروه دیگر دارد، بلکه بر منصب قدرت نیز نشسته است. مزیت اطلاعاتی که یک فروشنده ماشین آلات بر خریدار و یا یک شرکت اعطاکننده وام مسکن بر مشتری دارد، از نمونه های بارز مسئله عدم تقارن اطلاعاتی محسوب می شوند.

در حوزه ساخت و ساز نیز احتمال اینکه مردم عامه مشمول زیانها و خسارات ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی شوند تا حدی بالا است. اقداماتی که دولت‌ها در زمینه حل این مشکل می‌توانند انجام دهند، تدوین یک چارچوب قانونی کارآمد، شامل سازوکارهای انطباقی توانمند و بهینه خواهد بود.

در سراسر دنیا، افراد با راه حل‌های مختص منطقه‌ای خاص و همچنین راه حل‌هایی متفاوت، ناکارآمد، پرهزینه و بدون انسجام با این چالش روبه رو شده اند، تا آنجا که شواهد چندانی در رابطه با اعمال شیوه‌های استاندارد و کارآمد وجود ندارد.

در حقیقت، در حوزه ساخت و سازه راه حلی که بیش از همه برای رویارویی با چالش عدم تقارن اطلاعات در سرتاسر جهان اعمال شده است، عبارت است از انجام نظارت‌ها و رویکردهای کنترلی بسیار پیچیده و مبهم که در نهایت نتیجه ای جز عدم تحقق انطباق مطلوب با نیازمندی هایی که از سوی مقررات طراحی و ساخت و ساز تعیین شده را به دنبال نداشته است.

همچنین در بخش پیشگفتار مترجمان هم آمده است: دستیابی به مجموعه تجارب سایر کشورها در کنار کمک به تقویت مستندات موجود در زمینه اصلاح و به روزرسانی قوانین ساخت و ساز یکی از دلایل اصلی انتخاب این کتاب برای ترجمه بوده است که امید است به مرور توسط سایر همکاران دانشگاهی تکمیل گردد.

در این کتاب، نویسنده بر آن است، براساس اصلاح مقررات کسب و کار که از سوی گروه بانک جهانی صورت گرفته، اطلاعات جامعی از تجارب در زمینه اصلاحات قوانین ساخت و ساز و همچنین ۱۰ مطالعه موردی دقیق در اختیار خوانندگان قرار دهد.

این کتاب در 10 فصل و به مترجمی رحیم سَرور (دکترای رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و نویسنده 21 جلد کتاب و مقالات متعدد) و سیروان بهرامی (دانش آموخته رشته شهرسازی و برنامه ریزی شهری، استاد دانشگاه و نویسنده 50 مقاله علمی) به چاپ رسیده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: