• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبر داد:

سنجش 25 هزار نوآموز کردستانی در پایگاه‌های سنجش سلامت

مدیر کل آموزش وپرورش کردستان از ارزیابی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 25 هزار و 904 نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش استان خبرداد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی با اعلام این خبر افزود: 125 نفر نیروی اجرایی تخصصی در 14 پایگاه ثابت و سیار سنجش در 11 شهرستان در سطح استان برنامه سنجش سلامت جسمانی آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان را از 16 تیرماه انجام داده که تا 31 شهریور ماه جاری نیز ادامه می یابد .

وی گفت: از این تعداد نوآموز ارزیابی شده در پایگاه‌های سنجش 20 هزار و 111 نوآموز بدون مشکل، 50 نفر دارای مشکلات جسمی – حرکتی، یک هزار و 221 نوآموز مشکوک به مشکلات بینایی،641 نوآموز مشکوک به مشکل شنوایی و 13 نفر دارای اختلال اُتیسم و سه هزار و 868 نوآموز در مرحله اول آمادگی تحصیلی حد نصاب لازم را کسب نکردند و به مرحله تخصصی ارجاع داده شدند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه سنجش برنامه‌ای ملی و مؤثر در جهت رشد و جای دهی مناسب دانش آموزان در فرآیند آموزش است، تصریح کرد: از 14 دانش آموزی که به لحاظ پایین بودن بهره هوشی در سال تحصیلی گذشته به صورت آزمایشی در پایه آمادگی تحصیلی مدارس با نیازهای ویژه استان به تحصیل پرداختند تست مجدد تخصصی هوش به عمل آمد و جایگاه آموزشی آنان تعیین قطعی شد.

وی خاطرنشان کرد: در پایگاه‌های تست مجدد که از 16 مرداد در سطح استان فعال شده 55 نفر از دانش آموزان دارای افت تحصیلی و دیرآموزان محصل در مدارس عادی مورد ارزیابی قرار گرفته و جایگاه آموزشی آنان قطعی شده است، همچنین پنج نفر از دانش آموزان محصل در مدارس با نیازهای ویژه نیز مورد ارزیابی تخصصی هوش قرار گرفتند و تعیین جایگاه آموزشی شدند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: