• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-6694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج:

بیش از ۲ هزار رقبه تجاری و مسکونی در سنندج وجود دارد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج از وجود 2 هزار و ۸۵۰ رقبه تجاری و مسکونی در شهرستان سنندج خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ماموستا ادریس هنرور، در نشست تخصصی رسانه‌ای معرفی سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان که امروز، ۲۰ شهریورماه در اداره اوقاف سنندج برگزار شد، اظهار کرد: سامانه جامع اطلاعات موقوفات از سال ۸۸ در سطح کشور راه‌اندازی شده که تمام اطلاعات، متراژ، موقعیت مکانی، مساحت، رقبات، اجاره‌بها و ... موقوفات در آن ثبت شده است.

وی افزود: کسانی که متقاضی واگذاری، اجاره و تمدید اجاره زمین‌های وقفی هستند باید به اداره اوقاف مراجعه کرده تا اطلاعات آنان ثبت شده و بعد از ارجاع آن به کارشناسان و بررسی های لازم رقبات تجاری و مسکونی در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج بیان کرد: بعد از قرارداد فیش اجاره‌بها به صورت یکساله یا سه ساله صادر می‌شود و در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

وی از وجود دو هزار و ۸۵۰ رقبه تجاری و مسکونی در شهرستان سنندج خبر داد و اعلام کرد: از این تعداد ۸۷۰ رقبه تجاری، یک هزار و ۸۰۰ رقبه مسکونی و ۱۸۰ رقبه مسکونی و تجاری اداره کل اوقاف و امور خیریه است که رقبات اوقاف به صورت مزایده به افراد واگذار می‌شود.

ماموستاهنرور عنوان کرد: تمام طرح و نقشه‌ها، عملیات اجاره، ابطال اجاره‌نامه، برنامه‌های فرهنگی، غبارروبی در سامانه جامع اطلاعات موقوفات ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه هز بقعه حساب اختصاصی خود را دارد، یادآور شد: این امر باعث شده تا راه هرگونه اختلاس را بر فرد ببندد چراکه واریز یک حواله اموال وقفی شش نفر بر آن نظارت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: