• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-6394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان:

موثرترین راه حل مشکلات کشور، ورود از دریچه فرهنگ و هنر است

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت:  اگر می‌خواهیم بر مشکلات کشور فایق آییم، مؤثرترین، مهم‌ترین و آسان‌ترین راه ورود از دریچه فرهنگ و هنر است.  

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امین مرادی امروز در دیدار با مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان کردستان، با اشاره به سهم ناچیز بودجه فرهنگ و هنر در کشور گفت: امروز با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری و تأکیدی که بر تقویت بحث فرهنگ و هنر داشته اند که یکی از مهمترین راه های نفوذ دشمنان این نظام اسلامی نیز از همین بخش است، این سطح از توجه در اختصاص بودجه و منابع بسیار مایه تأسف است.

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی زمان بر و مستلزم صرف هزینه است، افزود: هزینه در فرهنگ، سرمایه گذاری است و با انجام این موضوع در سایر بخش ها هم موفق خواهیم بود چون فرهنگ و هنر زیربنا و اصل توسعه است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان، به ضرورت اضافه کردن بخش فرهنگ و هنر در پنجره واحد اقتصادی استان اشاره و عنوان کرد: در کشور ما افراد زیادی وجود دارند که در زمان بحران‌های مالی و اقتصادی به جای سرمایه‌گذاری مناسب و کمک به اقتصاد کشور، حتی با نقدینگی اندکی به سمت بازارهایی چون ارز، طلا، خودرو و مسکن روی می‌آورند و زمینه نابه‌سامانی اقتصادی می شوند که فرهنگ می تواند در این زمینه به کمک گرفته شود.

وی در ادامه در گزارشی به عملکرد چند ماهه حوزه هنری هم اشاره و تصریح کرد: برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت با حضور هنرمندان 30 استان کشور و معرفی کردستان به عنوان پایتخت دف جهان، تولید آلبوم شعر و موسیقی «ئیواره ی منالی» اثر استاد کامبیز کریمی و تولید آلبوم موسیقی دَریاب و دُریاب با صدای محی الدین شعبانی از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

مرادی ادامه داد: همچنین برای اولین بار در کشور، شاهد حضور 9 نفر از برجسته‌ترین و مفاخر موسیقی کشور در سنندج به منظور بررسی وضعیت موسیقی استان و نشست با فعالان عرصه موسیقی بودیم که در آینده استان هم بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: قرارگرفتن استان به عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید فیلم در کشور و موفقیت های ارزنده تولیدات حوزه هنر، حمایت از آثار نمایشی، حمایت از هنرمندان و فعالیت‌های فرهنگی و اتفاقات بسیار مهمی که در حوزه هنر و فرهنگ در پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان یک ظرفیت بسیار قوی فرهنگی و هنری صرت گرفته، در کنار برنامه ریزی برای ارتقای شاخص‌ها در طول سال انجام شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان با بیان اینکه توجه به فرهنگ یک عمر سرمایه گذاری مثبت است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم بر مشکلات کشور فایق آییم، مؤثرترین، مهم‌ترین و آسان‌ترین راه ورود از دریچه فرهنگ و هنر است.

وی در پایان با اشاره با توجه به تأثیرگذاری فرهنگ؛ حضور یک نفر متخصص به عنوان مشاور فرهنگی و هنری در سازمان امور اقتصادی و دارایی استان را خواستار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: