• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-6294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

یکی از اساتید دانشگاهی:

رنگ و بوی جناحی گرفتن، یکی از آسیب‌های محافل مذهبی است

یکی از اساتید دانشگاهی، یکی از آسیب‌های محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) رنگ و بوی جناحی گرفتن آن مراسم است، بیان کرد: این امر سم مهلک، جنایت و خیانتی عظیم به جایگاه امام حسین(ع) است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسن کرمی در دوره آموزشی «آسیب‌شناسی مجالس دینی» که با حضور مسئولان هیئات مذهبی، مداحان اهل بیت(ع)، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی شهرستان سنندج امروز، ۱۹ شهریورماه در مجتمع نور استان برگزار شد، اظهار کرد: کسی که وارد یک محفل مذهبی می شود باید یک مطلب جدید را از آن محفل یاد بگیرد که در غیر این صورت عمرش تباه شده است.

وی با اشاره به اینکه خرافات یکی از بلاهای محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) است، افزود: وظیفه ما بالا بردن سطح دانش و بینش مخاطبان و نزدیک شدن به واقعیت کربلاست.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: بهترین الگو برای یادگیری واقعه کربلا کتاب «حماسه حسینی» شهید مطهری بوده که واقعیت کربلا در آن به خوبی بیان شده است.

وی یکی از آسیب‌های محافل مذهبی از جمله محفل امام حسین(ع) رنگ و بوی جناحی گرفتن آن مراسم است، بیان کرد: این امر سم مهلک، جنایت و خیانتی عظیم به جایگاه امام حسین(ع) است.

کرمی اعلام کرد: مسجد و حسینه از آن عموم مردم است ولی متاسفانه در مملکت ما هیأت امنا خود را صاحب اماکن مذهبی و مساجد دانسته و موجب رنگ و بوی جناحی گرفتن این مکان‌های مذهبی شده‌اند.

وی افزود: کشور ما یک مملکت دارای فرهنگ‌های متفاوت با ادیان و مذاهب مختلف است که می‌توان با استفاده از آن وحدت ایجاد کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: یکی از آفت‌های جامعه روحانیت رسانه گریزی آن‌هاست در حالیکه یکی از فرقه‌های ضاله با نام شیرازی ها در کشور انگلیس ۱۶ شبکه ضد اسلام و تفرقه‌افکن بین شیعه و سنی راه‌اندازی کرده است که می‌توان از آن‌ها به عنوان مصیبت‌های جهان اسلام نام برد.

وی با اشاره به وجود احادیث جعلی در مذاهب دینی ما یادآور شد: تعداد زیادی از این احادیث غلو و مبالغه هستند که این غلوها موجب خدشه دار کردن اصالت اهل بیت(ع) می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: