• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-197-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

40 روستای سقز تا پایان سال گاز رسانی می شود

معاون عمرانی فرماندار سقز گفت:40 روستای دیگر شهرستان سقز تا پایان سال گاز رسانی می شود.

علی محمدیان در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: در هفته دولت عملیات اجرایی گاز رسانی به 42 روستا آغاز و مشعل گاز در روستاهای "قشلاق پل و گوره قلعه" روشن می شود.

وی افزود: با وجود کمبود اعتبارات، تمام پروژه های عمرانی در شهرستان سقز فعال است.

معاون عمرانی فرماندار سقز بیان کرد: 7 کیلومتر بزرگراه در مسیر سقز- بوکان آزادسازی و زیر بار ترافیک می رود و در مسیر سقز - سنندج هم عملیات ساخت پل و زیر گذر آدینان و اصلاح دوربرگردان قیلسون در دست انجام و اتمام است.

وی ادامه داد: ساخت کنار گذر سقز هم به عنوان اولین کنار گذر در شمال غرب در مراحل نهایی است که اتمام پل انتهای دسترسی آن و نصب علایم و نیوجرسی نیز در دستور کار قرار دارد.

محمدیان عنوان کرد: در مسیر جاده سقز- بانه هم 2 پیمانکار با اولویت حذف ترانشه و نقاط حادثه خیز مشغول فعالیت هستند و 10 کیلومتر دیگر از این مسیر از میرده به سمت بانه نیز با اعتبار اولیه 550 میلیارد ریال به پیمان سپرده می شود 4/6 کیلومتر از این مسیر جابجا و 4 خطه احداث می شود.

وی بیان کرد: آسفالت 8/1 کیلومتر مسیر سقز- مریوان هم امسال تمام و 10 کیلومتر در مسیر سوته- بانه هم آسفالت می شود و در حوزه آسفالت راه روستایی هم امسال عملیات آسفالت 9 تا 12 روستا به اتمام می رسد.

محمدیان تصریح کرد: ساخت بیمارستان منطقه ای سقز نیز امسال تمام و عملیات تجهیز آن با اعتبار اولیه 200 میلیارد ریال شروع می شود.

وی با اشاره به اهمیت سد چراغ ویس بیان کرد: آب این سد برای تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد و با اتمام تصفیه خانه شماره 2 با پیشرفت فیزیکی 72 درصد، 600 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی تولید و وارد مدار می شود.

وی با اشاره به فعالیت 2 پیمانکار در پایانه فرودگاه و ابینه فنی خاطرنشان کرد: اراده دولت بر این است که فرودگاه تمام شود و تاکنون از 445 هکتار زمین برای آن 181 و نیم هکتار تملک شده است.

محمدیان در پایان یادآور شد: در حوزه روستایی هم اقدامات مناسبی با مشارکت های مردمی و توسط دهیاری ها و ادارات انجام شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: