• دوشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-5694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:

خبرنگاران در توسعه کردستان نقش کلیدی برعهده دارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: خبرنگاران به عنوان چشمان تیز و ناظران جامعه، در کنار بیان مشکلات باید راهبرد و راهکار هم ارائه دهند که قطعا در توسعه هر منطقه می‌توانند بسیار موثر باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی یکشنبه شب ( ۲۱ مرداد) در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که در هتل جهانگردی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در دین مبین اسلام دانایی و قلم جایگاه والایی دارد و خداوند به قلم سوگند یاد کرده است.

وی افزود: امروز در دنیای فناوری و ارتباطات، رسانه‌ها نقش و جایگاه مهمی برعهده دارند که باید نگاه جدی‌تری به جایگاه آنها شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند، عنوان کرد: وقتی که میزان آزادی‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند میزان آزادی رسانه‌ها را هم به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی این مسئله بررسی می‌کنند.

وی ادامه داد: خبرنگار به عنوان عنصر کلیدی در رسانه، یکی از اصلی‌ترین رسالت‌هایش روشنگری، آگاهی بخشی و جلب اعتماد عمومی است.

قلعه شاخانی با بیان اینکه نقش خبرنگاران در آرامش و امنیت در هنگام بروز بحران‌ها بسیار پررنگ است، تصریح کرد: صداقت و رعایت امانت در اخبار، انتظاری است که از خبرنگاران داریم و همچنین اینکه صریح و بدون لکنت زبان حقایق را بیان کنند.

وی با تاکید بر اینکه توجه به حقوق شهروندی و پیگیری مطالبات مردم باید موردتوجه خبرنگاران قرار گیرد، ذکر کرد: تزریق روحیه امیدواری و نشاط و امیدآفرین بودن از دیگر انتظاراتی است که از جامعه خبری داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: خبرنگاران به عنوان چشمان تیز و ناظران جامعه، در کنار بیان مشکلات باید راهبرد و راهکار هم ارائه دهند که قطعا در توسعه هر منطقه می‌توانند بسیار موثر باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، به مشکلات حوزه رسانه و مطبوعات اشاره و خاطرنشان کرد: مشکلات آگهی‌ها، چاپ و نشر نشریات، نبود امکانات، عدم حمایت بخش دولتی، نبود ثبات شغلی و نبود اتحادیه صنفی مدنی از جمله موانعی هستند که باید حل شوند.

قلعه شاخانی در پایان با اشاره به اینکه میزان شکایت از اهالی رسانه در کردستان بسیار کم است، گفت: از همین تریبون از مدیران و دستگاه‌هایی که از خبرنگاران شکایت کرده‌اند خواهش می‌کنیم که شکایت خود را پس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: