• دوشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-5594-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رئیس خانه مطبوعات کردستان مطرح کرد:

افزایش چشمگیر رسانه‌های کردستان در دولت تدبیر و امید

رییس خانه مطبوعات کردستان گفت: رسانه ها در کردستان در دولت تدبیر و امید افزایش چشمگیری داشته اند اما متاسفانه از نظر کیفی به حدی که در شان استان باشد، نرسیده است.

به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، کاظم ایمان زاده یک شنبه شب (21 مرداد) در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: 131 رسانه شامل هفته نامه های محلی، روزنامه ها و خبرگزاری ها در حال حاضر در استان فعال هستند .

وی افزود: در دولت تدبیر و امید در ارائه مجوز رسانه ها تسهیل گری شده و رسانه از نظر کمی افزایش چشمگیری داشته است اما متاسفانه از نظر کیفی رشد خوبی نداشته و به حدی که درخور شان استان استان باشد، نرسیده است.

رییس خانه مطبوعات کردستان عنوان کرد: از جمله مشکلات حوزه رسانه در استان، تولید محتواست اما این به معنای عدم توانایی نیست بلکه افراد زیادی که در این زمینه توانمند هستند، به دلایل مختلف گوشه نشین شدند.

وی بخشی از این مشکلات را مالی و ایجاد محدودیت از سوی برخی نهادها دانست و گفت: مشکل دیگر حوزه رسانه تامین هزینه است که دلیل آن هم به ضعیف بودن بخش خصوصی در استان برمی گردد و کل هزینه های جاری و چاپ از سوی دولت تامین می شود.

ایمانزاده تامین هزینه ها از سوی دولت را از دو جنبه مشکل آفرین دانست و ادامه داد: با این شرایط، موقعیت اقتصادی دولت بر رسانه ها تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه یارانه هایی که توسط ارشاد به رسانه ها داده می شود فقط برای حوزه چاپ است، خاطرنشان کرد: ارشاد باید به تولید محتوا هم یارانه اختصاص دهد و با پرداخت هزینه ای به عنوان حق تحریر به ستون نويسان ثابت کمک کند.

رییس خانه مطبوعات کردستان مشکل کنونی رسانه در استان را توسعه نیافتگی دانست و گفت: توسعه بحثی کیفی است و به تقویت نیروی انسانی برمي گردد و نیازمند حمایت بیشتری از سوی مسئولین است.

وی با اشاره به اینکه 200 نفر در خانه مطبوعات در استان فعال هستند، یادآور شد: با توجه به ایجاد اشتغال برای 200 نفر، باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی به آن نگاه شود و می طلبد در راستای ایجاد توسعه رسانه ها، کمیته ای برای شناسایی مشکلات و راهکارها تشکیل شود.

وی از خبرنگاران خواست تا فاصله بین تخریب و نقد را رعایت کنند و یادآور شد: رسانه ها هرچه از تخریب دورتر باشند، موفق تر و تاثیر گذارتر خواهند بود و باید بکوشند دایره نقدپذیری را گسترده تر کنند.

رییس خانه مطبوعات کردستان با اشاره به اینکه مشکل بیمه سه هزار نفر از خبرنگاران حل شده است؛ از اداره کل فرهنگ و ارشاد خواست تا این مهم را پیگیری کند تا خبرنگاران استان از این سهمیه بی بهره نباشند و مشکل بیمه خبرنگاران استان نیز حل شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: