• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-5494-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رسانه‌ها با اطلاع رسانی صحیح، پل ارتباطی میان مردم و مسئولان باشند

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور، رسالت اصلی رسانه را صدای مردم بودن دانست و گفت: در حال حاضر در مقابل کشورهای به ظاهر ابر قدرت قرار گرفته ایم و رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی های صحیح پل بین مردم و مسؤولان باشند تا بر مشکلات فائق آئیم.

 به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین کمانگر امروز در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که در سالن مجتمع فرهنگی هنری دیواندره و با حضور اصحاب رسانه وجمعی ازهنرمندان برگزار شد گفت: رسانه‌ها اعتمادسازی در جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند و با قلم فرسایی در این زمینه باعث ایجاد نشاط و آرامش بیشتری شوند.
 
وی افزود: در شرایط امروز وظیفه رسانه های داخلی سنگین تر از گذشته است و باید در برابر تلاش رسانه های بیگانه که علیه ایران تبلیغ می کنند، بهتر وارد عمل شوند.
 
کمانگر عنوان کرد: عبور از شرایط اقتصادی کشور با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، همکاری بیشتر مردم و اصناف مختلف و اعتمادسازی رسانه ها امکان پذیر است. 

وی با تاکید بر تاثیر گذاری رسانه‌ها در تحقق توسعه تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه تأثیرگذارترین قشرهای جامعه هستند و به عنوان حلقه واسطه بین افکار عمومی و حاکمیت عمل می کنند. 

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور اضافه کرد: پرونده‌هایی که در دستگاه‌ قضا برای خبرنگاران تشکیل شده در شان این عزیزان نیست و ضروری است که مدیران نقدپذیر باشند و با اصحاب رسانه تعامل یشتری داشته باشند.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه‌ای ذکر کرد: خبرنگاران باید به سه اصل حرفه‌ای روزنامه‌نگاری که شامل انصاف، دقت و اصل بی طرفی پایبند باشند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره نیز گفت: روز خبرنگار فرصت مناسبی برای تکریم از خبرنگاران متعهد و متخصص است. 

عثمان سهرابی افزود: انعکاس فعالیت ها فرهنگی و هنری در رسانه ها نقش تاثیرگذاری در پیشبرد اهداف فرهنگی جامعه دارد و اصحاب رسانه می توانند برای بازتاب رویدادها دستگاهای مختلف را یاری کنند. 

در این مراسم خبرنگاران به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و در پایان از خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: