• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-5294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کردستان خبر داد:

پرداخت 120 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی حوزه گردشگری در کردستان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: تسهیلات اشتغالزایی حوزه گردشگری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به میزان 120 میلیارد ریال پرداخت شده است.

حمید اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به همکاری استانداری و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص توسعه اشتغالزایی در استان، اظهار کرد: رونق بخش گردشگری مورد تاکید مدیران ارشد کردستان است و در این خصوص اعتبارات لازم برای پرداخت به سرمایه گذاران جذب شده است.

وی افزود: از ابتدای سال 97 به میزان 12 میلیارد و 520 میلیون تومان به سرمایه گذاران حوزه گردشگری با اشتغالزایی 197 نفر به صورت مستقیم پرداخت شده است.

اسکندری با بیان اینکه برای راه اندازی مجموعه‌های اقامتی، رستوران‌های سنتی و مجتمع‌های گردشگری تسهیلات پرداخت می‌شود، گفت: روند پرداخت تسهیلات روبه افزایش است و در این خصوص همراهی و تعامل بانک‌ها تاثیرگذار بوده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، تصریح کرد: بخش گردشگری روستایی به صورت ویژه مورد توجه طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه گذاری است.

وی در پایان گفت: استقبال قابل توجهی از سوی روستاییان برای راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی شده است و در این خصوص با توجه به آیین نامه‌ها و مقررات لازم پروانه‌های بهره برداری صادر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: