• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-4594-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

سینما شیدای سنندج رسما تعطیل شد

رئیس و مالک سینما شیدای سنندج ضمن انتقاد از خلف وعده و عدم همکاری دولت با احیای این سینما، امروز رسما این سینما را تعطیل کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فرهاد طالبی امروز شنبه(20 مرداد) در پی تعطیلی سینما شیدای سنندج، در نشست با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: این سینما در سال 1370 کلنگ زنی و در سال 1375 با حضور استاندار، وزیر وقت و 80 نفر از ستاره‌های سینمای ایران افتتاح شد و 26 سال فعالیت مثبت داشته است.

وی افزود: سال 70، سینما شیدا نهمین سینمای بخش خصوصی در کردستان بود که از آن سال تا کنون به دلیل عدم حمایت دولت‌ها از بخش خصوصی، به جای افزایش تعداد سینماها همه آنها تعطیل و شیدا، آخرین سینمایی است که تعطیل شد.

رئیس سینما شیدای سنندج اعلام کرد: تکنولوژی سینما شیدای سنندج مربوط به 30 سال پیش است و این وضعیت در شان مخاطبان سینما نیست و چون قابلیت ارائه خدمت مناسب به مردم را نداشت، رسما تعطیل شد.

وی با اشاره به اینکه بازسازی و احیا سینما نیازمند 3 میلیارد تومان است، عنوان کرد: وزیر ارشاد و استاندار 5 سال گذشته وعده‌های مختلفی مبنی بر همکاری و حمایت از این سینما داده‌اند که متاسفانه هیچ یک از آنها عملی نشده است.

طالبی با اشاره به اینکه بیش از 150 برنامه فرهنگی در این سینما برگزار شده است، ادامه داد: میانگین درآمد سینما شیدای سنندج 600 هزار تومان بوده درحالیکه هزینه ماهانه آن 5 میلیون و 200 هزار تومان است و علیرغم این وضعیت تلاش زیادی برای جلوگیری از تعطیلی سینما شد و برنامه‌های متنوعی اجرا شد که متاسفانه مانع از تعطیلی آن نشد.

وی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد، گفت: اگر دولت از بخش خصوصی حمایت کند، سینما می‌تواند پردرآمدترین صنعت در ایران باشد.

رئیس سینما شیدای سنندج اعلام کرد می‌خواهد این سینما به عنوان یک بنای فرهنگی تاریخی باقی بماند و قصد تغییر کاربری آن را ندارد تا زمانیکه حمایت از احیای آن صورت نگیرد، تعطیل خواهد ماند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: