• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-4094-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

عضویت بیش از 38 هزار نفر درکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان

مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان کردستان تعداد اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان را ۳۸ هزار و ۴۳۲ نفر اعلام و ذکر کرد: از این تعداد پنج هزار و ۶۰۸ نفر عضو کتابخانه سیار روستایی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سهیلا شیخی، امروز پنجشنبه(۱۸مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، تمرین مهارت زندگی را شعار امسال کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اعلام و اظهار کرد: مهارت زندگی امروزه به یک دغدغه در جامعه تبدیل شده است که ما باید به عنوان متولیان فرهنگی کودکان و نوجوانان، اطلاع رسان زندگی بهتر در جامعه برای فرزندان مان باشیم.

وی با بیان اینکه آینده کشور ما به دست کودکانی است که می‌خواهند فارغ از دغدغه های سیاسی، خوش باشند و مهارت های اجتماعی را بیاموزند، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این راستا و با هدف آگاه سازی کودکان و نواجوان برای بهره‌مندی و لذت بیشتر از زندگی اقدامات موثری انجام داده است.

مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان کردستان، از وجود ۴۰ نوع فعالیت فرهنگی و هنری در ۲۰ مرکز ثابت و ۴ مرکز سیار روستایی در سطح استان خبر داد و بیان کرد: هر کتابخانه سیار ۲۰ روستا را از خدمات و فعالیت‌های کانون بهره‌مند می‌کند.

وی اعلام کرد: فعالیت‌های کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان استان کردستان در دو محور ادبی و فرهنگی صورت می‌گیرد که فعالیت‌های فرهنگی به صورت برنامه ریزی شده و مشخص است و توسط مربیان با هدف آموزش مهارت زندگی از طریق فعالیت هایی همچون قصه گویی، کتابخوانی، کاردستی، خوشنویسی و ... صورت می گیرد.

شیخی عنوان کرد: فعالیت‌های ادبی کانون در دو بخش حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود که در بخش فعالیت‌های ادبی حضوری آموزش‌هایی در زمینه داستان نویسی و شعر سرایی به بچه ها داده می شود و در بخش غیرحضوری نیز آموزش فعالیت‌ها به صورت مکاتبه ای صورت می گیرد.

وی افزود: با توجه به درخواست و نیاز کودکان و نوجوانان و همچنین پیشرفت تکنولوژی در جامعه، کانون را به تجهیزات روز مجهز کرده و در این راستا کانونی تحت عنوان کانون علوم و نجوم را در مرکز شماره دو  راه اندازی کردیم.

وی عنوان کرد: کانون علوم و نجوم به کتابخانه، دستگاه دیجیتال و وسایل علمی متعدد برای مشاهده آسمان و انجام آزمایشات مجهز شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان کردستان انجام فعالیت های انیمیشن سازی را از جمله دیگر اقدامات انجام شده برای توسعه برنامه های کانون ذکر کرد.

وی ادامه داد: برای بهره مندی کودکان خاص و استثنایی استان  از فعالیت‌های کانون، مرکز شماره ۳ سنندج واقع در شهرک بهاران را به تجهیزات مخصوص کودکان استثنایی مجهز کرده‌ایم.

شیخی با بیان اینکه روستاهای مرزی بانه، مریوان و سقز توسط کتابخانه‌های سیار تحت پوشش خدمات کانون قرار می گیرند، افزود: امسال هم یک کتابخانه سیار در شهرستان قروه راه اندازی می ‌شود.

وی تعداد اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان را ۳۸ هزار و ۴۳۲ نفر اعلام و ذکر کرد: از این تعداد پنج هزار و ۶۰۸ نفر عضو کتابخانه سیار روستایی هستند.

وی برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی رضوی، نمایشگاه براتیسلاوا برای اولین بار در سنندج و بهره برداری از یک پلاتو در بیجار به عنوان مجهزترین پلاتوی استان را از جمله اقدامات شاخص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان عنوان کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، انجام طرح پویش فصل گرم کتاب را به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آموزش مهارت زندگی را از مهم‌ترین اقدامات کانون در سال جاری اعلام کرد و یادآور شد: این طرح کشوری بوده و از تاریخ ۱۱ مرداد شروع شده و تا ۲۲ شهریور ماه به صورت هفتگی در دامنه کوه آبیدر برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: