• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3994-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

استقلال رسانه‌های باید حفظ شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر حفظ استقلال رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: رسانه‌ها به واسطه رسالت خطیری که بر عهده دارند، باید همواره استقلال خود به ویژه در بخش اقتصادی را حفظ کنند و در کنار کمک‌های دولتی، با برنامه‌ریزی مناسب در جهت کسب درآمد برای خود حرکت کند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، امروز، 17 مرداد ماه در نشست هم‌اندیشی رسانه‌های استان با عنوان «نقش رسانه در تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها» با تبریک سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار اظهار کرد: امروز دیگر نقش رسانه‌ها روشن‌تر و مؤثرتر از گذشته است.

وی با اشاره به اینکه جنگ امروز جنگ فرهنگی و رسانه‌ای است، افزود: رسانه‌ها نقش اثرگذاری در جنگ فرهنگی و اقتصادی امروز دارند و در واقع رسانه‌ها این جنگ را اداره می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به جنبه‌های روانی، فرهنگی و عمومی جنگ روانی عنوان کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها همواره هم در ایجاد تلاطم و هم آرام کردن این تلاطم‌ها نقش اثرگذاری داشته‌اند.

وی عنوان کرد: با نگاه دقیق و کارشناسانه می‌توان نقش اثرگذار و سازنده خبرنگاران و اصحاب رسانه را در بیان مسائل و ایجاد آرامش در جامعه درک و مشاهده کرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اعلام کرد: مدیرانی که در برابر انتقاد رسانه به تلافی‌جویی برمی‌خیزند ضعیف النفس، تنگ نظر و ناتوان هستند این برخورد آن‌ها نشان از کوچکی شخصیتشان است و باید این افراد خود را اصلاح کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه رسانه در استان ویژه است، افزود: برای رشد و توسعه جامعه نیازمند رسانه هستیم، رسانه اگر به دست اهلش سپرده شود یک فرصت و در غیر این صورت یک تهدید است و این امر نشان از قدرت رسانه در جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان تأکید کرد: آنچه رسانه را از دیگر حوزه‌ها متمایز می‌کند ظرفیت و پتانسیلی است که در تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها می‌توان از آن انتظار داشت و باید اصلی‌ترین هدف رسانه‌ها حرکت در جهت توسعه کشور باشد.

وی بیان کرد: نقش رسانه در جهت ایجاد تعادل بین مسائل کلان کشور بی بدیل است و بر همین اساس لازم است صاحبان فکر و اندیشه از این ظرفیت درصدد استفاده حداکثری از فضا و ابزارهای در اختیار بیشترین تلاش را به کار بگیرند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، بر حفظ استقلال رسانه‌ها تأکید کرد و افزود: رسانه‌ها به واسطه رسالت خطیری که بر عهده دارند باید همواره استقلال خود به ویژه در بخش اقتصادی را حفظ کنند و در کنار کمک‌های دولتی، با برنامه ریزی مناسب در جهت کسب درآمد برای خود حرکت کند.

وی از نشریات خواست به تحلیل مسائل و نیازهای واقعی مردم بپردازند و بیان کرد: ما باید به سمت نیازهای واقعی جامعه برویم تا مشکلات اقتصادی نشریات حل شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه اصحاب رسانه اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار دهند و گفت: نقد مسائل از جمله رسالت‌های رسانه برای توسعه است ولی انتقادات بایستی مؤدبانه و همراه با اخلاق حرفه‌ای و به دور از اهانت و تنش باشد.

وی اعلام کرد: خبرنگاران باید در جهت دغدغه‌های فن و حرفه خود، بیان مسائل واقعی جامعه، ایجاد فرصت و آگاهی‌بخشی حرکت کرده و با نقد منصفانه در تبیین مسائل و رساندن مشکلات جامعه به گوش مسئولان همتی مضاعف داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید امروز مسئله اشتغال و بخش تولید را بیشتر مدنظر قرار دهند، یادآور شد: یکی از رسالت‌های ارزشمند رسانه‌ها در شرایط کنونی جامعه امید آفرینی است که خبرنگاران با بیان موفقیت‌ها و دستاوردهای نظام می‌توانند امید را به جامعه القا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: