• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

حضور بیش از 7 گروه خارجی در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اعلام گروه های راه یافته به بخش نهایی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان تا 25 مرداد خبر داد و گفت: بیش از هفت گروه خارجی نیز در این جشنواره حضور خواهند یافت .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی در دیدار با فرماندار مریوان در جلسه هم اندیشی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اشاره به ارسال 527 طرح و ایده به دبیرخانه این جشنواره، اظهار کرد: 87 طرح و ایده برگزیده در بخش آزاد و 15 طرح نیز در بخش آئینی برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند .

وی با بیان اینکه این دوره از جشنواره بینالمللی تئاتر خیابانی مریوان شاهد استقبال بینظیری از هنرمندان کشورمان با ارسال آثار خود به دبیرخانه این جشنواره بودیم، افزود: این میزان استقبال هنرمندان تئاتر خیابانی از جشنواره مریوان نشان از جایگاه و اهمیت این جشنواره دارد .

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، عنوان کرد: بعد از اتمام مهلت ارسال طرح های پذیرفته شده 95 گروه، برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند .

قلعه شاخانی از آغاز کار بازبینی طرح ها و آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بایستی نتایج بازبینی تا 22 مرداد مشخص و گروه های راه یافته به بخش پایانی جشنواره تا 25 مرداد جاری معرفی شوند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین از شرکت بیش از هفت گروه خارجی در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد و افزود: پنج چهره شاخص سینمایی و تلویزیونی کشور نیز در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت .

وی کلنگ زنی ساختمان پلاتو مریوان، رونمایی از پوستر جشنواره، راه اندازی کارناوال شادی در آیین افتتاحیه این جشنواره، نورافشانی و آتش بازی در شب افتتاحیه، دعوت خبرنگاران رسانه های خارجی و داخلی و بسیج کردن تمام امکانات شهرستان مریوان برای هر چه بهتر برگزار کردن این جشنواره را هم از جمله اقدامات در دست اجرای ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برشمرد .

قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: سیزدهمین جشنواره  بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می شود .

فرماندار مریوان نیز در این دیدار قول مساعد داد که مبلغ 400 میلیون تومان از اعتبارات در اختیار فرمانداری این شهرستان را برای برگزاری هر چه بهتر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان هزینه کند .

لازم به ذکر است، سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از تاریخ 10 لغایت 14 شهریور ماه سال جاری در مریوان برگزار می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: