• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-697-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

مدیر شبکه بهداشت بیجار خبر داد:

راه اندازی اورژانس هوایی بیجار تا پایان شهریور

مدیر شبکه بهداشت شهرستان بیجار گفت: باند پرواز اورژانس هوایی شهرستان بیجار تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین جعفری، امروز (دوشنبه، ۱۵ مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که در ساختمان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به ثبت نام مردم در سامانه جامع سیب اظهار کرد: در شهر بیجار ۴۷ هزار و ۵۷۰ نفر و در روستا های شهرستان ۴۵ هزار ۵۶۵ نفر در سامانه سیب شرکت و خدمات دریافت کرده اند .

وی افزود: در شهرستان بیجار ۵ پایگاه فوریت های پزشکی به اضافه یک پایگاه پشتیبان وجود دارد و در هفته دولت یک پایگاه در شهر بابارشانی افتتاح می شود اکنون نیز جمعاَ ۸ آمبولانس کار خدمات رسانی را در شهرستان انجام می دهند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار با بیان اینکه تمامی آمبولانس های شهرستان به بالاترین استاندارد و رده کشوری ارتقا یافته اند، گفت: برای تجهیز هر آمبولانس به رده c ،  100 میلیون تومان هزینه لازم بود که اکنون تمامی آمبولانس های شهرستان به بالاترین رده استاندارد کشوری ارتقا یافته اند .

وی با اعلام اینکه عواملی در تاخیر حضور فوریت های پزشکی به محل وجود دارد، تصریح کرد: عدم نامگذاری کوچه ها، نحوه آدرس دادن و غیر بومی بودن نیرو های فوریت های پزشکی عواملی است که در تاخیر فوریت به محل بستگی دارد .

جعفری با ذکر اینکه بیجار رتبه اول تسریع در کمک رسانی استان را دارد ، ادامه داد: تا پایان شهریور سال جاری باند پرواز اورژانس هوایی بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان به بهره برداری می رسد .

وی با تأکید بر اینکه مشکل بیمارستان بیجار هلتینگ نبودن آن است، خاطرنشان کرد: این بیمارستان با ظرفیت ۱۲۰ تخت، ۱۰۸ تخت فعال و ظریب اشغال بالای ۷۰ درصد در ردیف بیمارستان های درجه یک عمومی قرار دارد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در پایان با اشاره به خریداری چند دستگاه پزشکی برای بیمارستان و درمانگاه بیجار جهت خدمات رسانی بهتر، یادآور شد: این دستگاه ها شامل دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دستگاه سونوگرافی و میکروسکوب چشم پزشکی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: