• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-3494-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

برگزاری جشنواره «عربعلی شروه» در کردستان

در راستای آشنایی نسل جوان با مفاخر و بزرگان ملی و محلی، جشنواره بزرگداشت و یادواره هنرمند «عربعلی شروه» در شهرستان قروه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، با هدف آشنایی نسل جوان با مفاخر و بزرگان کردستان، جشنوراه بزرگداشت و یادواره «عربعلی شروه» از مفاخر فرهنگی و هنری شهرستان قروه برگزار می شود.

موضوعات این جشنواره شامل سه بخش مجزا ارائه مقاله با موضوع نقش «عربعلی شروه» در ترجمه آثار هنری و تأثیر آن در آگاهی و شناخت بیشتر هنرمندان هنرهای تجسمی، طراحی و نقاشی پرتره استاد شروه با تکنیک آزاد و طراحی نشانه نوشته «عربعلی شروه» است.

یادواره «عربعلی شروه» در راستای تکریم «عربعلی شروه» مترجم، مدرس، نقاش، سفالگر و مجسمه ساز برجسته ایرانی اهل شهرستان قروه است که وی را بنیان‌گذار آموزش نقاشی و طراحی نوین در ایران می دانند.

از اهم هدف برگزاری جشنواره می توان به ترویج و اشاعه فرهنگ تکریم و بزرگداشت بزرگان فرهنگی و هنری و الگوسازی در این زمینه، معرفی مفاخر استانی و ملی، پرورش خلاقیت و تبادل تجربه های هنری، آشنایی نسل جوان با فرهنگ و پیشینه تاریخی منطقه اشاره کرد.  

محققین، هنرمندان و علاقمندان به شرکت در جشنواره می توانند در تمامی بخش ها شرکت کرده و محدودیتی که برای ارسال آثار در نظر گرفته شده است،  ۳ اثر در هر یک از بخش‌هاست. همچنین مقالات ارسال شده باید در قابل فایل  pdf  یا  word  بوده و تصاویر نیز با فرمت  jpg  با رزولوشن ۳۰۰ باشد.  

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان   ۳۰ تیرماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره به آدرس پستی، استان کردستان، شهرستان قروه، شهرک فرهنگیان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه، دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی یادواره عربعلی شروه و یا آدرس الکترونیکی «ghorveh.ershad@yahoo.com» ارسال نمایند.

همچنین شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۰۸۷۳۵۲۴۷۴۲۰ و دورنگار ۰۸۷۳۵۲۲۲۲۶۰ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است، زمان برگزاری جشنواره سوم مرداد ماه ۹۷ خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: