• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-9290-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان:

یک سوم جمعیت کردستان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان گفت: بیش از یک سوم جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که 18 نوع حمایت و تعهد به آنها ارائه می‌شود.

به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، صلاح قریشی امروز چهارشنبه (20 تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: تأمین اجتماعی کردستان از سال 88 تحت عنوان صندوق بیمه‌های اجتماعی شروع به فعالیت کرده و هم اکنون با داشتن 10 شعبه رسمی، سه واحد کارگزاری و چهار شعبه اقماری در شهرستان‌های استان و تحت پوشش قرار دادن بیش از یک سوم جمعیت استان بیش از 18 نوع حمایت ارائه می‌دهد.

وی افزود: 104 هزار و 616 بیمه شده اجباری، سه هزار و 345 مقرری بگیر بیکاری، 95 هزار و 749 بیمه شده خاص در استان داریم.

مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان عنوان کرد: تعداد کل بیمه شدگان استان 205 هزار و 922 نفر و جمعیت تحت پوشش استان 623 هزار و 356 نفر بوده و درصد جمعیت تحت پوشش نسبت به جمعیت شهری استان، 54.9 درصد است.

وی عنوان کرد: تعداد بیمه شدگان استان در پایان اردیبهشت ماه سال جاری در بیمه اجباری 104 هزار و 616 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 0.77 درصد رشد داشته است.

قریشی ادامه داد: بیمه قالیبافی در استان نیز 16 هزار و 240 نفر است که نسبت به سال گذشته 5.4 درصد افزایش داشته و همچنین کارگران ساختمانی نیز 32 هزار و 129 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.97 درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: نسبت پشتیبان از شاخص‌های مهم در پایداری صندوق بیمه‌های اجتماعی می‌باشد و از عوامل مؤثر در توازن صندوق در امر منابع و مصارف می‌باشد که با توجه به مقایسه نرم استانی با کشوری، تناسب قابل قبولی بین رشد ورودی‌ها و خروجی‌های سازمان در استان وجود دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان به موفقیت‌های تأمین اجتماعی کردستان اشاره و افتتاح ساختمان اداری شعبه سقز، بانه و شعبه دو سنندج، ایجاد پرونده الکترونیکی بیمه شدگان جدید الورود به سازمان، اجرایی کردن طرح بازرسی الکترونیکی کارگاه‌های تحت پوشش استان، اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، اجرای طرح مشوق‌های بیمه‌ای را از جمله این اقدامات و موفقیت‌ها ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: