• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-9090-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گفتگو

وقتی که عدم رعایت قانون منجر به حادثه می‌شود

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان کردستان گفت: اگر ما قوانین و مقرارت را رعایت کنیم هیچگاه شاهد حوادثی همچون حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل سوخت نخواهیم بود.

اسماعیل تمهیدی، در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به اینکه رانندگان اتوبوس نباید در خارج از ترمینال اقدام به سوار کردن مسافر کنند.، اظهار کرد:  توقف اتوبوس در خارج از ترمینال و سوار کردن مسافر کار خطرناکی است که بارها در این مورد به رانندگان اتوبوس و مسئولان تعاونی ها تذکر داده شده است.

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان بیان کرد: در این راستا تعدادی از تعاونی ها نیز تعطیل و تعدادی از رانندگان اتوبوس در پلیس راه جریمه شده اند اما باز هم این اقدام غیرقانونی از سوی رانندگان صورت می گیرد.

وی عنوان کرد: تعدادی از رانندگان اتوبوس را هم به کمیسیون های 11و 12 معرفی کرده ایم اما بازهم شاهد این اقدام غیرقانونی از سوی رانندگان اتوبوس هستیم.

تمهیدی با اشاره به اینکه تعاونی های مسافربری در داخل ترمینال براساس مصوبه از مسافران هزینه دریافت می کنند، افزود: رانندگان اتوبوس در مکان های خطرناک و خروجی های ترمینال با هزینه کمتر، اقدام به سوار کردن مسافر می کنند.

وی با تاکید بر ساماندهی ترمینال سنندج اعلام کرد: مسئولان این امر باید به اوضاع  نا به سامان ترمینال به ویژه در شب ها بیشتر رسیدگی کنند.

مسئول بازرسی و نظارت امور مسافربری استان خاطرنشان کرد: رانندگان اتوبوس در کنار تعویض پلاک اقدام به سوار کردن مسافر می کنند که این مکان خطرناک ترین محل برای توقف است و تا زمانی که چنین وقایعی صورت نگیرد، اقدام کارسازی انجام نمی شود.

وی در پایان یادآور شد: اگر ما قوانین و مقرارتی را رعایت کنیم هیچگاه شاهد این حوادث نخواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: