• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8290-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

گزارش میدانی ایسنا از تصادف مرگبار سنندج

خبر کوتاه بود و تلخ؛ همه زنده زنده سوختند...

بامداد امروز ۲۰ تیر ماه تانکر حمل نفت مازوت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری سنندج- تهران در بلوار دکتر حسینی سنندج برخورد و منجر به آتش سوزی اتوبوس حامل مسافران شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، این حادثه در بلوار دکتر حسینی سنندج و هنگام خروج اتوبوس از ترمینال مسافربری سنندج روی داده است.

اما به گفته شاهدان عینی در این حادثه، تانکر سوخت که با پلاک یکی از استانهای همجوار در ساعات 24  از اتوبان حسینی سنندج به سمت ترمینال پایین آمد که ناگهان همزمان با سرعت با اتوبوس مسافر بری سیر گیتی که در حال خروج از پایانه بوده است برخورد میکند و برروی اتوبوس واژگون و بعد از مدتی منفجر شد.

اما شاید تنها فردی که بر این واقعه نزدیک بود مارکت روبروی ترمینال بود ، نزد او رفتم از حال و هوای مغازه اش می توانستم بفهمم که آنشب را چگونه گذرانده است، جلو و کف مغازه اش همه از قیر سیاه شده بود و با صدای نگران گفت: حوالی ساعت 24 بود که مشغول فوتبال نگاه کردن بودم که ناگهان صدای بزرگ انفجاری همه را شوکه کرد و از مغازه خارج شدم و دیدم که  شعله های آتش تا انتهای دیوار تعویض پلاک رفته است و همه داد می زنند.

مردم به سوی مغازه‌ام  هجوم آوردن و آب می خواستند تشنه بودن گلوهایشان از اضطراب خشک شده بودند  و همه دست و پای خود را گم کرده بودند و نمی دانستند که  چکار کنند.

اتوبوس به همراه مسافرانشان در حال سوختن بود و هیچکس نمی توانست کاری کند و آتش نشانان در مدت کوتاهی آمدند و مشغول فعالیت بودند ولی شعله های آتش آنقدر زیاد بود مهار آن سخت شده بود.

کاک محمد که در همان حوالی دست فروشی می کرد در جمع برای مردم از آن شب توضیح می داد و گفت: مردم کردستان بی بضاعت هستند و نمی توانند مبلغ زیادی برای سفر به استانهای دیگر بالخصوص تهران پرداخت کنند و به همین دلیل خارج از ترمینال اتوبوس توقف می‌کند و مسافران را با نصف قیمت سوار می شوند و همین توقف در این مسیر تنگ خود حادثه ساز است.

وی گفت: متاسفانه بیشتر این تانکرهایی که در جاده های این استان تردد می کنند متعلق به کشور چین هستند و همه آنها از لحاظ سیستم ترمز مشکل دارند و چند سال پیش نیز ماشین سنگین دیگری بخاطر عیب سیستمی ترمز در این مسیر حادثه آفرین شد.

اما دلخراشی این حادثه را از یکی دیگر از شاهدان عینی که درآن شب به همراه زن و بچه اش برروی موتور در حال رفتن به خانه بود شنیدم، علی مردی 37 یا 40 ساله ای بود که هنوز نگرانی و وحشت آن شب را از لرزانی صدایش میتوانستم حس کنم، علی می گوید: من در 50 متری پشت سر این تانکر سوخت در حال حرکت بودم که این اتفاق افتاد و سریع ایستادم و خانواده ام را بغل کردم چون به شدت وحشت زن و بچه ام را گرفته بود و بعد از مدتی بر سر حادثه رفتم.

داستان تلخ علی از اینجا شروع می‌شود که در درون این اتوبوس  آتش گرفته زن و بچه ای را می بیند که چسبیده بهم سوخته بودند و امداد گران در حال خارج کردن آنها بودند.

اما در این گزارش میدانی بیشتر آمار فوت شدگان توسط شاهدان عینی متغیر عنوان می شود که البته اساس دقیقی ندارد و بازار حواشی نیز در این مدت داغ است.

اما در ادامه این گزارش به سمت تعاونی سیر گیتی رفتیم که جزئیات این حادثه را بیشتر جویا شویم، از فاصله چند متری ردپاهای قیر مشخص بود که به سمت تعاونی رفته است و ماهم نزدیک به آنجا رفتیم، داخل تعاونی شلوغ بود و همه رانندگان و عوامل نگران و سراسیمه بودند و داخل که رفتم هیچکس پاسخگو نبود و سکوت در آنجا حاکم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: