• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-9791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:

نحوه واگذاری معادن در کردستان شفاف‌سازی شود

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث واگذاری معادن استان کردستان، باید نحوه واگذاری معادن با ارائه مدارک و اسناد شفاف‌سازی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، علی‌محمد مرادی امروز در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که با حضور معاون وزیر صنعت در استانداری کردستان برگزار شد با اشاره به اینکه استخراج و بهره‌برداری از معادن اقدامی مثبت و پسندیده است، اظهار کرد: استخراج از معادن باید بهینه باشد، در غیر این صورت متضرر خواهیم شد.

وی افزود: بنا به پیش‌بینی‌های صورت گرفته معادن تا 50 سال آتی قابل استحصال خواهد بود و بعد از آن بایستی به منابع دریایی روی آورد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما در اقلیم خشکی قرار گرفته است، گفت: در صورت ادامه این روند و برداشت‌های بی‌رویه از معادن، در 50 سال آینده یک کشور فقیر خواهیم بود که بایستی محتاج به دنیا باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان در بحث استخراج طلا در جایگاه دوم کشور و از نظر استخراج سنگ آهن، استان چهارم است، تصریح کرد: اگر صادقانه بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم شاهد خواهیم بود که از این معادن هیچ نفعی به استان کردستان نمی‌رسد.

مرادی با ذکر اینکه استعمار معادن استان تا بدان جا است که جوانان استان از حق کارگری معادن نیز محروم هستند، ادامه داد: برای نمونه می‌توان به معدن داشکسن قروه اشاره کرد که به قزاقها واگذار شده است.

وی با تأکید بر لزوم استفاده بهینه از منابع معدنی، تصریح کرد: باید نحوه واگذاری معادن شفاف سازی شود و با اسناد و مدارک این شفاف سازی برای مردم توضیح داده شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه یکی از هشدارهای دیگر که در بحث معادن مطرح است، آلودگی های محیط زیست است، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه نیز تدابیر لازم لحاظ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: